Mahoney

Vyvrknul jsem si kotník.

Ahojte, tak jsem si včera při fotbale vyvrknul kotník a bolí to hodinu od hodiny víc. Bolestí jsem se vzbudil takhle brzo ráno… došlápnu sotva na špičku, protože jinak mě to šíleně bolí a hrozně mě v noze píchá. Chvíli sice chodit mohu, ale po pár minutách je noha dost unavená a já si musím na chvíli odpočinout. Prvně jsem to chtěl nějak obejít, ale mamka řekla, že nejspíš budeme muset zajet na pohotovost, kdyby s tím něco bylo.
Myslíte že na tu pohotovost mám zajít? Co mi tam budou dělat? A myslíte že mám jít zítra do školy? Nechci to totiž zanedbávat, ale na druhou stranu nechci namáhat tu nohu, možná bych měl radši ležet v klidu doma. Co myslíte? Děkuji za všechny rady.

Nejlepší odpověď
Drap

Zjistí, zda nejde například o zlomeninu či naštípnutí kosti. Popřípadě kotník zafixují. Osobně bych asi na pohotovost šel. Může to jedině prospět.

Další odpovědi
manon

K lékaři. Taky by nemuselo jít jen o výron, ale třeba prasklá kost, něco natrženého – rentgen bude asi nezbytný.

iceT

Stáhnout stahovacím obvazem,navštívit pohotovost,udělají ti RTG a podle snímku se pak bude postupovat dál.

anonym

Každopádně na pohotovost jeď. Může to být sice jenom vyvrtnuté, ale mohl sis také poškodit vazy a šlachy. Chce to odborníka, řádné vyšetření a informaci, co si budeš smět s nohou dovolit dál dělat. Lepší je nechat si potvrdit, že to nic vážného není, než zbytečně riskovat.

hanulka11

pokud je to výron měl vy sis to stáhnout , bude to několik dní bolet , ale ležet rozhodně nemusíš

Alesh

Co s vrkajícím kotníkem, to netuším, ale pokud se ti podvrtnul, tak mrkni do zdroje.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pod­vrtnut%C3%AD_kot­n%C3%ADku

Natty*

Určitě! Nebo snad chceš, aby se ti ta noha (v případě, že je zlomená) špatně srostla? Pak bys už fotbal hrát nemohl! Zajímalo by mě, jak si přišel na to, že máš vyvrknutý kotník. Může to být i něco horšího..