Jiří Bohumil

Vývoj státního dluhu. Co vy na to? Nebojíte se exekuce?

Nebojíte se exekuce, když každý dlužíme 157 000,– Kč?
To, že nás státní hospodaření od roku 90 připravilo postupně inflací o úspory, toť zřejmé, ale nakonec skončíme ještě jako dlužníci.:-(
A pak se nedivme, že mnoho mladých nespoří (a zejména na důchod) a žijí spíše „na dluh“. Pokud člověk uvažuje ekonomicky, je to podstatně výhodnější.
Jak dlouho může tento stav vydržet?
Co vy na to?
https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/486683-statni-dluh-od-zacatku-roku-stoupl-na-1-67-bilionu.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Jiný názor (prosím o doplnění).

Exekuce se nebojím, protože DLUŽNÍKEM JE STÁT a my na něm máme pohledávku. Těch 157 litrů je jen přepočet na osobu. Česká republika má v porovnání s dalšími členy Evropské unie jeden z nejnižších státních dluhů. O Americe ani nemluvě. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh­_%C4%8Ceska

Další odpovědi
Drap

Jiný názor (prosím o doplnění).

Exekuce tedy nehrozí, neni ničím vymahatelné, aby ho platili jednotlivci, i kdy ho jiným způsobem stejně zaplatí. Může to vydržet hodně dlouho, vezmi si třeba dluh USA, a taky nikdo nepřemýšlí kdo a kdy ho splatí. Případné splacení je otázkou hospodářského vývoje a ekonomiky a je na případných dalších vládách, jak ho smazat.
Faktem je, že podle mého názoru, často promrhané prostředky šly využít daleko vhodnějším způsobem.

orwell

Jiný názor (prosím o doplnění).

Nebojím se, ekonomové jsou čarodějové, oni si poradí. Před několika lety bylo zdravotnictví „na umření“, vybírali se víčka od petek na děti. V této situaci mnohokrát uváděné ve sdělovacích prostředcích se sem začali dovážet zranění občané, či vojáci(?) z konfliktních oblastí Ukrajiny, kterým bylo poskytováno ošetření a léčení zdarma. Po kritických reakcích našich občanů na síti i jinde naše zdravotnictví náhle povstalo jako bájný pták Fénix z popela a během pár dnů bylo v přebytku!!! Vzpomínáte si někdo? Prostě prostituční vědy o ekonomii to už patřičně vysvětlí. Co se týká nesplatitelného dluhu, jeho vytváření a smyslu + mnoho dalších zajímavých věcí je možné se leccos dozvědět např. zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=EM31myP0tqE

Kryšpín

Vydrží to "na věčné časy".

Stát si poradí sem tam něco zdraží, když bude hůře pujčí Rudá Čína, anebo něco zamáznou rychlokvašení miliardáři, které stát za pomocí zákonů vyráběl