kapka

Koho a proč baví šířit lži na netu?

Tahle otazka je hlavne doplnenim teto uzamcene otazky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-na-obrazku-fotomontaz-nebo-je-to-pravda
Zjistila jsem nakonec, ze se opravdu jedna o fotomontaz. Puvodni obrazek je videt zde http://s10.pos­timg.org/ejbuq6six/Scre­enshot_2015_06­_26_20_31_11.png
A vysvetlujici video zde https://youtu­.be/jIOtMWkOc­tw

Na puvodnim obrazku neni znasilnovana bila zena, ale cerna. A puvodni text vyzyva znasilnene africke zeny, aby se nechaly osetrit v nemocnici.
Zajimalo by me, kdo a proc si da tu praci a obrazek a text upravi, aby znazornoval uplne neco jineho. Kdo ma zajem na sireni lzi a strachu?
Prijde to tvurci treba vtipne? Ma radost z toho, kolik lidi napali? Jaky je vas nazor?

Jsem proti zaplaveni Evropy tzv.uprchliky z Afriky. Duvodu k tomu mam dost. Ale lzi povazuji za zbytecne a matouci.
Z historie vim, ze sireni lzi v nejake vypjate situaci (treba ve valce) je obvykle a celkem snadne. Je az zarazejici pro nezucastneneho cloveka, cemu byli lidi ochotni v konfliktni situaci verit. Ja jsem treba cetla s detmi knizku o prvni svetove valce. Byla napsana zabavnou formou a napr. bylo ukolem deti vybrat, ktere informace nebo pribehy jsou pravdive a ktere jsou nesmyslne. Dost casto i to desetilete dite dokazalo rozlisit, co je pravdepodobne nesmysl. Byly pouzity pribehy a informace, kterym ale tenkrat dospeli lide hromadne verili.
Myslite, ze jsou dnes k sireni lzi jeste vhodnejsi podminky diky moznosti velice jednoduse upravovat fotografie a dokonce videa? Nebo se to spis vyvazi tim, ze si lide na druhou stranu muzou snadneji vyhledat pravdu?
M

Nejlepší odpověď
anonym

Lže se v každém režimu, záleží kdo je u moci. Lhali nám komunisté (Zápotocký…naše měna je pevná, měnová reforma nebude) kapitalistická společnost začala lhaním toho největšího lháře..Havel ..Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, ze jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků.....atd.
Lžou nám všichni politici a dnešní politici lžou více než komunisti.
Jestli pak víte, jak proběhla Islándská revoluce?Ne?? To nám politici zamlčeli, respektive média jimi ovládanými.
Znáte projev Babičše v poslanecké sněmovně?Kolik médií o něm informovalo??
Úryvek z něho.....Vážený pane předsedo, dámy a pánové. Já jsem strašně rád, že jsem se stal středobodem v této Sněmovně a hlavně opozice. Ale vždyť vy jste zapomněli, že vy jste mě zplodili. Vy, zkorumpovaná pravice. Vždyť já jsem byl váš volič, já jsem byl volič ODS. Takže kdybyste nekradli, nepodváděli a plnili program, tak já bych tu nestál…
Celý projev zde http://svobod­nenoviny.eu/pro­jev-andreje-babise-na-28-schuzi-poslanecke-snemovny-dne-26-5-2015/#more-37827
Takže mně nikdo nebude vypravovat, že je dneska svoboda projevu.Každá vláda si pravdu překrucuje.A jak se říká: „VÍTĚZ MÁ VŽDY PRAVDU.“
Dnešní kapitalisti nám budou vtloukat do hlavy, jak bylo za komunistů špatně, ale že ne všechno bylo špatné, to už nám neřeknou.
A jen takový příklad.
Po revoluci se hromadně rušily jesle a školky při podnicích protože pro firmu (podnik) je to nerentabilní.V dneš­ní době se opět zakládají.A tak bych mohl vyjmenovávat hromadu příkladů (rušení dělnických oborů a dnešní opětovné zakládání, atd atd).

Další odpovědi
gecco

Koho? – nějakého haj*la…
A proč? – protože chce moc, chce ovládat lidi…
___
A bohužel si myslím, že dnes, stejně jako tehdy, lidi pravda příliš nezajímá a informace si hledat nebudou – chtějí rychle slyšet prohlášení pronesené rozhodným tónem s jednoduchým sdělením – ´že se o ně někdo postará´ (tedy že oni sami nemusí dělat nic, ani přemýšlet – stačí ve volbách odevzdat hlas) – a je úplně jedno, jestli takové prohlášení pronese ´Hitler nebo Gottwald´…

anonym

Někteří jedinci chtějí rozpoutat peklo na zemi!

led

„Koho a proč baví šířit lži na netu?“
Nebudem sa zaoberať konkrétnou témou – uprchlíci, ale šírením lži a nenávisti.

Internet je v súčasnosti najlepšie médium k šíreniu propagandy. Už starovekí králi (a hlavne kňazi) vedeli, že nie hlásnymi trúbami, šíriacimi ofiiciálnu propagandu, kráľovské nariadenia, ale pomocou šepkania medzi ľudí sa rýchlejšie a masovejšie rozšíri potrebná informácia. A už v tých dobách bolo rozšírené 1.remeslo (nie nebolo to v oblasti sexuálnych služieb, ako sa traduje), prvé skutočné bolo remeslo profesionálneho šepkára – vedúceho odboru zpravodajstva JPP v (Jedna Pani Povedala). Táto agentúra postupne ovládla všetky zložky ľudskej činnosti a šírila tak informácie a hlavne dezinformácie podľa svojich „dôveryhodných zdrojov“. V dnešnej dobe predsa nie je možné aby táto agentúra aj so svojimi sekciami a podsekciami vládnych a nadvládnych, verejných i tajných, národných i nadnárodných, jednotlivých osôb i organizovaných skupín nevyužila obrovské možnosti podať lož ako pravdu a pravdu ako lož podľa požiadaviek „zákazníkov“.

Pýtate sa „jsou dnes k sireni lzi jeste vhodnejsi podminky“ Internet je dnes najrozšírenejšie médium, zasahuje všetky vekové kategórie, všetky sociálne vrstvy, všetky svetadiely i krajiny…

Pýtate sa „Koho a proč baví šířit lži na netu“ je to jednoduché -
Je to otázka moci, nadvlády, ovládania myslenia davov…
ano, ak pozriem na hlásanie niektorých mimoriadne aktívnych jedincov, kde sa vytratil pojem „my, občania tohto štátu“ a bol nahradený „touto krajinou“, kde človek ako jednotlivec stratil svoje miesto, stal sa jedným prvkom v dave, v hmote, ktorú možno mediálne miesiť, vaľkať do šírky i do dĺžky podľa potreby, dochucovať prísadami, schladzovať i opekať, odstraňovať nežiadúce výčnelky, či zatláčať ich späť do masy, až sa vytvorí polotovar na prípravu chutného koláča, ktorý si potom rozdelíme podľa chuti, či podľa zásluh o budovanie Impéria.

Pýtate sa „lide na druhou stranu muzou snadneji vyhledat pravdu“ ano,
ale musia vedieť, kde a ako ju hľadať… a nielen hľadať,
ale ju aj v tom svetovom mediálnom balaste rozoznať a pochopiť
ale aj vedieť, ako s ňou narábať,
ale aj vedieť, ako pravdou bojovať proti nepravde
ale aj vedieť, ako pravdu udržať

arygnoc

ľudia veria pľuvnutiu cez plece,
ľudia veria na čienu mačku,
ľudia veria homeopatii,
ľudia veria v modlitby,
ľudia veria v liečivý sarkofág Goauldov,
ľudia veria v nebo peklo raj,
ľudia veria … čomu všetkému ľudia veria…

šírenie lží, šovinizmu, nenávisti, je dnes z jednej časti šport, z jednej časti samoliečba komplexov, (veď aj tu máme českých nacistov) … z politického hľadiska demagógia, izolacizmus (kultúrny, nábožensky, …), …

ľudia uveria všeličomu.
pozrite si najznámejšie hoaxy (napr. bonsai kitten, škodlivosť toho ktorého jogurtu, ryby, vhleba, …, vietnamci ako zlodeji orgánov, nigérijské dopisy, „v núdzi zadaj pin opačne“, …) – mám pokračovať?

a prečo to ľudia robia?
to je otázka pre psychiatra – niekorí sa tým iba odventilujú, niektorí tým zarábajú (cracknutž fotošop treba využiť, nie?), niektorí cielene budujú nenávisť (a xenofóbiu), … príčin je toľko, koľko je ľudí.

otázka je, či ľudí (niekedy/často) vôbec pravda zaujíma, či nie je pre nich jednoduchšie informácie prijímať už „predžuté“.

;-Q

anonym

Je to kamuflage,jsem také proti zaplavení evropy uprchlíky.
Až se někdy obávám,jestli už to není další stěhování národů…hihih.
Jen aby to vše nebyla předzvěst další světové války.

postcd

neměli dobré dětství
rodiče je nevedli směrem který nám přijde dobrý
jsou hloupí a nebo líní myslet
neví co lepšího dělat

pusinka50

gecco: souhlasím s tebou. Sice netuším, jestli držíš s pravicí nebo levicí, tipovala bych tě spíš na pravici, ale v tomto momentu je to úplně jedno. Lidé dnes nechtějí přemýšlet, navíc mají svých starostí dost. Kdo se lépe prezentuje, kdo umí více a častěji oblbovat lidi svými řečmi, ať třeba ekonomický analfabet Kalousek, který, co náš stát dohnal k 1,6 bilionovému dluhu, teď nemá nic jiného na práci, než házet špínu na Babiše, nebo Sobotka nebo Zaorálek atd.
Lidé si přečtou na internetu a ve zkorumpovaných novinách, co kdo z politiků řekl a podle toho, jaká odpověď se jim líbí, podle toho sympatizují. Už nedohledávají další informace, aby si udělali ucelenější obrázek o situaci či konkrétních osobách, které žijí jen z pomlouvání druhých, aby získali popularitu.

Pepa25

Odpověď je stejná, jako na otázku: proč lidé šíří hoaxy (poplašné zprávy)? Někdo má škodolibou radost, někdo chce manipulovat veřejné mínění nebo někoho poškodit … Každý hoax je ale škodlivý …

http://www.ho­ax.cz/hoax/co-je-to-hoax

Pepa25

Tak toto je opravdu vtipné … Nejlépe hodnocená odpověď na téma hoaxů je od uživatele, který pak do diskuse zkopíruje hoax …

anonym

A jen tak pro doplnění
VĚDĚL NĚKDO Z NÁS, ŽE OD ROKU 1989 V ROCE 2015 :

  • bude 630 000 nezaměs­tnaných,
  • že bude 1 200 000 lidí žít na hranici chudoby,
  • že voda zdraží na 80-ti násobek původní ceny,
  • že plyn zdraží na 15-ti násobek,
  • že se bude stavět polovina bytů a že zdraží na 50-tinásobek,
  • že uhlí a dříví zdraží na 15-ti násobek,
  • že metro zdraží na 32-ti násobek,
  • že se nebude obdělávat většina kvalitní zemědělské půdy,
  • že se vybijí 2 miliony kusů skotu a tráva nebude spásána,
  • že zdraví bude jen pro bohaté,
  • že se bude rodit ročně v průměru o 50 000 dětí méně,
  • že vzroste kriminalita o 300%,
  • že stoupne počet vražd o 100%,
  • že bude ročně milion exekucí,
  • že se národní podniky předají zahraničním vlastníkům a ti si budou odvážet

500 miliard zisku ročně,

  • že národ bude neustále rozeštváván,
  • že bude gigantická korupce a přibudou desetiticíce státních úředníků,
  • že budeme mít stejné ceny jako v Německu, ale sotva třetinové platy,
  • že nám ukradnou vodárny, plynárny, elektrárny, doly a pískovny,
  • že mnoho lidí přijde kvůli exekucím o bydlení a spáchá sebevraždu,
  • že si mnoho lidí nevydělá poctivou prací na bydlení,jídlo, oblečení,

poplatky
a jízdné do práce,

  • že některé děti se nebudou moci dosyta najíst,
  • že nikdo z politiků obviněných z korupce nebude potrestán,
  • že politici a media budou nutit občany, aby šli do války za cizí zájmy a

kvůli obchodu se zbraněmi,

  • že media budou lhát mnohem víc než v minulém režimu,
  • atd., atd., atd.

anonym

Lahny, jen první bod je zavádějící a o další bych také pochyboval.

http://ekonomi­ka.idnes.cz/ne­zamestnanost-v-dubnu-klesla-o-6-7-procenta-fk4-/ekonomika.as­px?c=A150512_092523_e­konomika_rny

anonym

pro barbakan
Ve statistice nejsou zaznamenaný tisíce bezdomovců, kteří tady za socialismu nebyli.
A nevím o čem dalším by bylo pochybovat, když by to barl popořadě tak:
75% lidí nedosáhne na průměrnou mzdu
voda…u nás 180Kčs paušál za rok pro 5ti člennou rodinu, dnes 62 kčs za kubík..o kolik je to % navýšení???
plyn…nepoužívám, takže nevím
polovina bytů??…v naší vesnici se od r.1991 nepostavil ani jeden barák..před tím každý rok jeden rodinný dům
uhlí…dříve 18 Kčs za 1q..dnes 360 Kč..kolikrát je to víc???
metro nevím
zemědělská půda??…denně jsem jezdil kolem pastvin, kde se pásly stovky krav…dnes zaasfaltované plochy super, hypermarketů či samá zrdcadla (elektrárny)
zdraví…moje babička za endoprotézu neplatila NIC..moje matka za kolenní kloub 5000 sponzorský dar nemocnici (2 roky ji na operaci nevzali dokud nezaplatila)
atd atd. na každý bod mám argumenty
NEVYDĚLÁM POCTIVOU PRACÍ NA OBŽIVU…dříve plat 2500, týdenka do rpáce 2 Kčs..dnes plat 10000 a jen za benzín do práce 3000 (nyní 2 roky nezaměstnaný, což dříve NEBYLO), manželka dříve 1800 a komunisti ji práci vozili domů (Mileta Vrchlabí..obru­bování kapesníků, dneska plat 8500 a 1200 jen ZA AUTOBUS)…čili dříve jsem se UŽIVIL

led

lahny, čísla sú odstrašujúce,
ale pre objektivitu nemožno uvádzať len jednu, tú zápornú, stranu súpisky, treba aj tú kladnú…
Takže nielen výdaj, ale aj príjem.
Ako sa v priemere zmenili príjmy v jednotlivých odvetiviach hospodárstva?
Ano, súhlasím, že kontrast medzi príjmami a životnou úrovňou v jednotlivých sektoroch, a to nehovorím o jednotlivých profesiách, je obrovský. Tá „socialistická rovnosť“ to určite nie je. Stratila sa aj určitá istota zamestnania nielen pre tých menej ale aj tých vysokokvalifi­kovaných pracovníkov.
Aký je nákupný košík za jednodňový príjem robotníka pri páse, remeselníka, administratívneho pracovníka (nie vo vrcholovom managemente), učiteľa základky a strednej školy, stredného zdravotníckeho personálu a podobne?
aké sú stanovené životné minimum a minimálna mzda?
Zámerne sa nepýtam na tých vyššie hodnotených, ktorý v obodobí aj keď mali vyššie príjmy, ale neboli až tak omnoho vyššie od priemerného príjmu v národnom hospodárstve.

lahny, aj v kritike buďte objektívnejší, nebuďte ako poplatné médiá a straníckí (bez ohľadu na farbu emblému) funkcionári.

anonym

pro led

Ano, chápu, že je potřeba uvádět i druhou stranu mince.Ale dělá to dnešní propaganda???
Stále uvádějí, kolik je průměrná mzda, ALE UKÁŽÍ NÁM KOLIK LIDÍ NA NI NEDOSÁHNE??
Uvádí nám jak jsme stáli za komunistů fronty, ALE UKÁŽÍ NÁM FRONTY NA PRACÁKU??
Uvádějí, kolik si dnes můžeme za průměrnou mzdu koupit zboží, ALE ŽE TO ZBOŽÍ VYDRŽÍ MÉNĚ JAK 5 LET to už nikde neuvádí.Naši rodiče se zařizovali 2× za život (lednička nejméně 20 let, pračka taktéž, radio, televize opět…dneska musíte každých 5 let kupovat nové zařízení, ALE TOHLE SE UŽ NIKDE NEUVÁDÍ.
Zrovna tak nikde nepíší, co bylo za komunistů pozitivní, z čeho bychom si mohli brát příklad a co dokázal tento režim dokázali zlikvidovat.
Až bude dnešní propaganda objektivní, tak budu i já.

led

„ALE TOHLE SE UŽ NIKDE NEUVÁDÍ.“ Ale uvádí se. Nemožno všetko zovšeobecňovať.
Žiaľ, aj tu uvedené príklady sa nezakladajú úplne na pravde, aj keď rafinovane „propagačne“ používate kombináciu textov s veľkými i malými písmenami.
1 – „průměrná mzda a fronty na pracáku“ – médiá totiž pracujú na zákazku, neverte nikto, že médiá sú nestranné. Práve preto, že sa niekedy aj takáto informácia o „podriemerných platov a fronty na pracáku“ hodí do „karát“ majiteľov jednotlivých médií, zverejňujú aj tieto informácie. Treba sledovať médiá aj na iných stránkach, než je šport.
2 – „životnosť technických zariadení, záruka a kvalita potravín…“ uvádza sa to aj v médiách, ak pozriete napríklad seriál o zámernom a umelom skracovaní životnosti výrobkov, napríklad žiarovky, výpočtová technika, kde je to naozaj výrazné. Nie zbytočne je stanovená záručná doba pre výrobky, kedy za kvalitu zodpovedá výrobca, je to aj v samotnom načasovaní životnosti týchto výrobkov na krátku dobu po skončení záruky. Opäť sú toho plné médiá. Nehľadajte v médiách len krvavé zprávy o nehodách, vraždách a informácie o celebritách. Pozerajte a hlavne sledujte aj ekonomické spravodajstvo.

led

Súhlasím, že médiá skresľujú, ale ak proti tomu skresľovaním budeme bojovať iným skresľovaním, nikam sa nedostaneme. Pokiaľ chcem proti skresľovaniu bojovať, musím pracovať v konkrétnych porovnaniach, vo faktoch, aby som dokázala usvedčiť protivníka z klamstva, ktorým je aj skresľovanie zatajovaním „nevhodných“ faktov…
Poznáme to predsa aj v malom, z tejto stránky, to množstvo skreslených informácií, či už prevzatých z médií, alebo zámerne skreslených v záujme prispievateľa príspevku.