Využívali jste služby typu : bony, digi, bony, nechcete bony ?!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

S otcem pracovali občané z Asie,jestli Vietnam,Čína nebo Země Nezemě nevím,takže digi byly v hojném množství i s melodiemi,kalkulačkou a možná se daly sehnat i s vodotryskem.Ze stejného zdroje pak byly i bony,takže při cestě do tuzexu jsme týpky "bony,chceš bony,bony" pouze míjeli..
Doplňuji:
Jo a ještě k nám jezdil na návštěvy strejda Vasilij,takže jsme měli i lampu,hračky,elektrickou troubu s grilem a pojízdný model tanku,vše ze Sovětského svazu.Vasilij jezdil červeným Moskvičem a můj otec nebyl důstojníkem ČSLA :-)

Další odpovědi:

Bronzový

ne, rodiče měli devizový účet, tak si jen pamatuju z fronty před tuzexem jak říkal "chcete bony, ňáký bony?" ;)
Doplňuji:
joo a digitálky - se sedmi melodiema... ;)

ano, jistě, byla to legrace, součást doby.....

Zlatý

Za celý život jsem tuzex navštívil dvakrát.

1. Koupil jsem si rifle ( Pace).
2. Synovi jsem koupil do střední školy kalkulačku ( s funkcemi stála tenkrát kolem 2 000 kč)
Bony jsem dostal od strýce který dělal na velvyslanectví. Kdybych je nedostal, odpustil bych si to a kalkulačku bych halt koupil rumunskou.

Digitální hodinky jsem si koupil od vietnamců kteří dělali v sousední továrně, za 300 Kč. Ani tak že bych je musel mít , ale zajímalo mně vše nové zejména z techniky.

Takže jak vidět , přežít se to dalo. Hlad jsem neměl a byt jsem měl nový !

Zlatý

veksláci patrili ku koloritu doby.
zvyčajne som bony nekupoval (marky som našťastie mal bežne, pre nepamätníkov valuta z NSR (Západného Nemecka)), iba keď som náhodou nemal a potreboval som 4 bony na Amphoru (tabak).
Ich kšeft im nezávidím, bola to dosť stresujúca práca (naháňať klientov, dávať bacha na benga, konkurenciu, ...)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.