Pokročilý

Vytvořila se mi na dásni bulka s krvavou čepičkou, celý den to bolelo, až na večer s té bulky vyteklo docela dost hnisu.

Vytvořila se mi na dásni bulka s krvavou čepičkou, celý den to bolelo, až na večer s té bulky vyteklo docela dost hnisu a hned to bolet přestalo, nevíte prosím o co jde a jestli je to nebezpečné?

Díky

Odpovědi:

Bronzový

Je to 100% píštěl, mám to několikrát za sebou. Projevuje se tak zánět kořene vedoucí k váčku u kořene zubu. Je to ta lepší ze dvou variant, kdy se zánět samovolně zbavuje hnisu tímto způsobem. Druhá varianta spočívá v otoku a silných bolestech, které končí nekompromisně u lékaře. Vyplachování různými lektvary, alkoholem a podobné nesmysly nic neřeší! Tento stav může přetrvávat i roky ale o mě končil vždy stejně. Jednou (obvykle ráno) se dostaví tak silné bolesti, že jediným řešením je extrakce zubu. Upozorňuji, že pak už nezabírá žádné lokální umrtvení a je to docela zážitek. Jediné rozumné řešení vidím v neodkladné návštěvě stomatologa. Pokud provede včas resekci (chirurgické odstranění části kořene) mohlo by to mít trvalý úspěch. Zatím můžeš na dáseň klidně přitlačit obráceným koncem zubního kartáčku a pokusit se hnis vytlačit, což pak vede k dočasné úlevě. Kromě bolesti se ti přitom nic jiného nestane. Píštěl se pak ale stejně po čase obnoví a vše se opakuje. O Vánocích tedy zrovna nic záviděníhodného, ale věz, že jsou i mnohem horší věci.

Pokročilý

Myslím, že tu bude píštěl, jako malá jsem to měla několikrát a pokud hnis nevytekl sám, šla jsem s tím k zubařce. Nebezpečný by to bejt nemělo, pokud je všechen hnis venku. Neručím za to, že mám pravdu, jestli ti to moc leží v hlavě nebo to ještě pobolívá, tak si k tomu zubaři radši zajdi

Kupte si tinkturu z lichořeřišnice a potírejte to. Pokud nemůžete, alespoň na to lejte ústní vodu nebo vodku. Vzala bych si i ibuprofen. Zkontrolujte dáseň zase večer a případně malinkým přitlačením ještě vyčistěte. Během třetího dne by to mělo být OK. Jestli nebude, jděte k doktoru.

Stříbrný

Vykloktej si slivovicí a jestli to nebolí, vydrž do pracovního dne a jdi hned ráno k zubaři, nevím, jak to máte u vás s pohotovostí, tady se musí jezdit až do horoucích pekel
Doplňuji:
Jasně, výplachy nic neřeší, ale včasná návštěva u zubáka ano.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.