honza19hk

výše invalidního důchodu

kamarád me poprosil ať se zeptám na výši ID,při opravě kombajnu za chodu mu utrhl obě nohy,byl mu přiznán plný invalidní duchod a ptá se mě kolik je monimální měsíční částka a jak se posuzuje výše důchodu-prej podle vzdělání a druhu zaměstnání ale nevím co je na tom pravdy-PROSÍM PORAĎTE.?

Odpovědi
panenka

ano skutečně je to tak že se to posuzuje jak jste dlouho pracoval ve firmě,podle vzdělání a pak vám to s tabulek vypočítají.přesný výpočet vám neřeknu.skuste se podívat na stránky ministerstva práce a socialních věcí nebo na okresní správu socialního zapespečení kde mají na starosti důchody

Michal

Invalidní důchod se vypočítává především podle odpracovaných pěti nebo deseti let v zaměstnání podle toho,co je výhodnější.Vzdělání nehraje roli a druh zaměstnání taky ne.Jelikož se dostal Váš známy do důchodu jak uvádíte,bude na to možná brán zřetel.