Pokročilý

Výroba sifonu

Prosím vás chci se zeptat jestli doma jde vytvořit sifon ( myslím vodu s bulbinkami ) bez jakéhokoliv použití přístrojů jako sodastream atd. myslím , že jsem to někde četl, ale teď nevím

Odpovědi:

Zlatý

Do sklenice s vodou vsypat stejné množství jedlé sody a kyseliny citronové - asi rovné kávové lžičky na 1/4 litru. Snad by to šlo is octem, ale tohle mám vyzkoušené :-)
Doplňuji:
Na tomto principu fungují i šumáky a šumivé léky...

Stříbrný

ano jde,přesně jako dříve na bombičky. Ale nebudu to tady vysvětlovat,jelikož to není jednoduché a musíš mí na to stroje. (soustruh ,frézu,lis, Ar.svářečku atd.) Šikovný zámečník by to udělal,já si to také jednou jen tak pro prdel vyráběl.ideální to je z nerezu.

Stříbrný

Holou vodu z bublinami bez nijakého přístroje asi nijak - ten CO2 se do té vody musí nějak vpravit a zůstat v ní chvíli pod tlakem, jak to uděláš třeba ve sklenici? Možná by to šlo suchým ledem, ale silně o tom pochybuju.

Stříbrný

Touto myšlenkou se zabývali lidé už dávno bez přístroje to nelze Plyn musí mít nějaký tlak aby se do vody natlačil.Viděl jsem předchůdce sifonové lahve. V dolní části byla nádoba s jedlou sodou a kys citronovou, Druhá půlka mněla keramické dno. Do horní části se napustila voda, a uzavřela se. Oba díly se sešroubovaly k sobě Voda po čase keramikou prosákla k práškové náplni. Vyvíjející plyn pronikl keramikou do vody. Po nasycením vody tlak plynu zastavil pronikání vody a chemická reakce se zastavila.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.