nyjono

Máte doma nějaký přístroj na kávu?

Který používáte.
Kamarádka dostala k vánocům automat – sám se proplachuje (čistí), uživatel nastaví jak velké kafe chce a jak silné. Lze i s mlékem > kapučíno.
Nebo třeba tu konvičku, co se staví na plotýnku. Nebo překapávač na 1 šálek nebo na celá litr.
Jak to doma máte?

Nejlepší odpověď
hapiky

Vyzkoušel jsem už lecos, od turecké, překapávačky až po automaty, ale vždy se vrátím ke staré dobré Turecké kávě(někdy se šlehačkou či smetanou). Třeba Vídeňskou mám rád, ale pít ji každý den neumím. Tureckou ano.
A vůbec, jdu si udělat Turka!.

Další odpovědi
Drap

Mám pouze několik mlýnků

agentpv

mám, myslím že se to jmenuje „manželka“

dudu

Už několik let máme Espresso DeLonghi. Využívá ho manželka pro sebe a návštěvy. Já snídám nescafé s mlékem a odpoledne si pak dopřávám klasického turka.

Pepa25

Mám doma automat Krups a od jeho pořízení v podstatě nepiju jinou dávu (rozpustnou, turka …), protože nic lepšího než presovač, který si sám namele zrnkovou kávu, neexistuje.
Pár tipů:

  • kávovary na kapsle jsou lepnější, ale pak platíte za kapsle
  • automaty umí ledacos, sám piju kávu s mlékem, ale obnáší to vymývání atd. Praktičtější je nastavení síly kávy, to u našeho přístroje chybí.

anonym

Ano plně automatické espresso s ocelovým mlýnkem a pěničem mléka – podle recenzí jsme se rozhodovali mezi DeLonghi, Krups a Sencor – vyhrál SENCOR SES 9010 CH za 6500,– …, kvalitativně převyšuje to co se u prvních dvou zmíněných značek dá sehnat až za výrazně vyšší částku. Přípravu kávy především pro navstevy (pro jednoho či dva lidi to nemá moc smysl) to výrazně zjednodušilo a urychlilo, údržba je minimální a nemusím do toho kupovat ty prašivé neekologické kapsle… Stačí obyčejné mléko a kvalitní zrnková káva.

callmehelf

Nesnáším tyto stroje. Filtruji kávu přes filtrační papír. Používám Hario v60

Arne1

Ručním mlýnkem pomelu a zaliju vodou z rychlovarné konvice

Ametyst

Mám jednoduchou filtrovací kádinku dvou různých velikostí, 250 ml a 400 ml. Má uvnitř píst s kovovým filtrem, připojený k víčku. Dám do kádinky kávu, zaliju, nechám odstát a potom spustím dolů ke dnu ten filtr, čímž zároveň uzavřu kádinku víčkem, Kávu odliju a sedlina zůstává na dně pod filtrem.

Kepler

Jenom překapávač na 2 šálky. Už ho nepoužívám, protože mi víc chutná instantní Jacobs Velvet.

Rokio

Ano, máme doma přístroj na kávu.

Michálek1245

Mám doma mlýnek na kávu, ale co je kousek od nás pražírna zrnkové kávy Pelhřimov, tak u nás doma více méně zahálí. Ale jako musím říct, že čas od času si namelu, protože se mi nechce. Na druhou stranu dojít si pro praženou mletou kávu přímo do pražírny, kde to krásně voní. Po cestě si koupit třeba croissant nebo nějaký zákusek, tak to je prostě top! :)

Kamilovo

Já jsem si před lety kupoval do mojí kavárny kávovar z https://www.at­fornax.cz/k:483/ka­vovary-a-kavomlynk/ Mají tam opravdu dobré pákové kávovary, takže to pro takový podnik byla jasná volba. Kávárnu jsem však před čaem zrušil, takže mám kávovar doma pro osobní potřebu a je to naprostá paráda. Mám nejlepší kávu co můžu vůbec mít.

nyjono

Drape, preferuješ ruční nebo elektrické mlýnky? Tříštivé? Nebo jaké?
Rokio, i překapávač je přístroj. Jaký máte a používáte?