hawranek

Výpočet rychlosti otáček řemenice

Mám dvě řemenice- první, o průměru 116 mm má rychlost otáček 1420 za minutu. Druhá řemenice má průměr 110 mm. Jaká bude rychlost otáček u této řemenice (řemenice jsou spojené řemenem)?

Doplňuji:
Takže 116:100= 1,16 × 1420= 1647,2 jestli dobře počítám. Já se s nepřímou úměrností nikdy neměla ráda, mám radši přímou 😁

Odpovědi
Alesh

Říká ti něco nepřímá úměrnost? 😉
Doplňuji:
jj, taky mám raději skoro všechno na přímo. 🙂

Stačí se jen zamyslet, bude se to menší „kolečko“ točit rychleji nebo pomaleji, podle toho poměrem řemenic dělit nebo násobit. Easy, easy … 😉

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nep%C5%99­%C3%ADm%C3%A1_%C3%­BAm%C4%9Brnost