Losman

Jak spočítat poloměru kružnice z délky oblouku a výšky?

Prosím o pomoc s výpočtem. Nejedná se o domácí úlohu, ale potřebuji to pro výrobu produktu. Děkuji za spolupráci.

Odpovědi
Mc Merkurion

… tak totok jsme tu jednou řešili, jen tak jednoduchý to nejni …
… zde je odkaz na otázku: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spocitat-polomer-kruhove-usece-zname-li-jen-delku-oblouku-a-tetivu

Midoc

Spočítat to jako kruhou úseč.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=kruhova+u­sec&oq=kruhova+u­sec&aqs=chrome­..69i57j0l3j0­i22i30.6209j0j1&cl­ient=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chro­me-mobile&ie=UTF-8

Kelt

Prakticky máš tětivu. A neznámou jako poloměr. Obvod poloviny kruhu je pí.r.
Ty neznáš poloměr, respektive znáš jednu část, ten zbytek je součet do poloměru. Podobně si vyjádři obvod poloviny kruhu, sestav si rovnice, nakresli si to na papír. JInak určitě je pro tento typ vzorec, který najdeš na internetu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

@Kelt: … víš, ono to totiž právě tak jednoduchý, jak ty popisuješ nebude … u toho minulého odkazu jsi byl též …

quentos

Do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji už se to jmenovat nemůže) se píše OTÁZKA.