Filip84

Vyplníte si také kvíz ke Dni učitelů?

Ano, dnes je u nás Den učitelů.

Den učitelů se slaví v každém státě v jiný den, který si určují státy samy, většinou ten den souvisí s nějakým místním učitelem, kterého považují za nějak významného.

U nás to souvisí se sobotou 28. března 1592, protože v sobotu 28. března 1592 se narodil Johann Amos Comenius. Zda se narodil v Nivnici, nebo v Bánově, není jisté. Já znám místo, na staré cestě mezi Nivnicí a Bánovem, kde se měl podle místních Johann Comenius narodit, ovšem to místo je od do, a samozřejmě, že Nivničané tvrdí, že „tu“, a to „tu“ je v Nivnici, a že Bánované tvrdí, že „tu“, a to „tu“ je v Bánově. 😅 Každopádně díky tomu, že se narodil po cestě v povoze, víme, kdy se narodil, což v té době ještě nebývalo úplně zvykem, z až tak nóbl rodiny nebyl.

A v té příčině, že je u nás ten Den učitelů, skrze narození Johanna Amose Comenia, jsem našel tady:

https://zeny.i­prima.cz/slavi­me-den-ucitelu-poznate-komu-patri-tyto-slavne-hlasky-ze-skolniho-prostredi-208523

test ze znalostí citátů filmových učitelů. Tak, kdo má chuť, může se otestovat, já měl 90%, z čehož jsem sám překvapen, protože Harryho Pottera jsem nikdy neviděl (respektive viděl, no, asi půlhodinu, pak už jsem na to neměl nervy 🤓😅) a ještě o jednom filmu jsem dosud ani nevěděl, že existuje.

Jak jste dopadli? 😃

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Den_u%C4%8Di­tel%C5%AF
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Johann_Amos_Co­menius

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

40 - 50%

40 %. Ač sám učitel, jsem filmový barbar, sedět u televize mě nikdy moc nebavilo, takže i ve filmové klasice mám mezery…

Další odpovědi
paul1

60 - 70%

Rokio

80 - 90%

Mám 90 %. Měl jsem špatně pouze jednu otázku.

Lotr2008

60 - 70%

70 %

VaclavZeman

100%

Na to, že jsem znal jen české filmy a Harryho Pettra jsem trošku tušil, tak většina byla tipů. A přesto plný počet. Ale tento kvíz moc s osobou Komenského nemá společného. Trošku divný kvíz. Ale i tak děkuju.

Savier

20 - 30%

Dochy

60 - 70%

Filip84

Zeman: Však já ale netvrdím, že má s Comeniem co společného, já jsem pouze osvětlil, proč se u nás Den učitelů slaví ausgerechnet 28. března.

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Ty nezklameš! 🤪🤓😎

Je tam deset otázek, Tys měl 90% a napíšeš, žes nevěděl pouze jednu otázku. Já vím, že ars mathematicae není zrovna Tvůj šálek čaje, ale jako, víš co, 90% z 10 bude vždycky 9, no a 10 – 9 bude vždycky 1. 😆😅😂😂😂