Pokročilý

Vyplatí se žít spíš..

...v bytě a platit každý měsíc nájem, nebo si vzít hypotéku a koupit si vlastní dům, následné platit provoz domu atd. ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Máte-li možnost vzít si (a uplatit) hypotéku, neváhejte. Takto dáváte peníze cizím a nikdy nebudete mít svoje.
Když si na hypotéku pořídíte své vlastní bydlení, žijete komfortně, v domku se zahradou, splácíte něco, co jednou bude zcela Vaše! Provoz domu nebo bytu - platíte obojí, ale s nesrovnatelně jiným výsledkem. Dům je pro rodinu báječný!
A cokoli, co na domě zvelebíte, zas zvyšuje jeho tržní hodnotu.
Prostě jde jen o to, si spočítat, zda na to máte, abyste hypotéku uplatila. A vezměte střízlivý odhad, zvyšující se náklady, nezvyšující se mzdy a také možnost, že budete na mateřské, budete mít menší příjem a budete navíc živit dítě/děti.
Nám se to povedlo, bydlíme ve svém, máme 2 děti, žijeme si spokojeně na venkově. A za 6 let budeme mít splaceno :-)

Další odpovědi:

Zlatý

U mladšího člověka je rozhodně hypotéka lepší. Jen co se týká budoucnosti - je to jako šetření si na své, ale už to vlastně máš, jen doplácíš dluh. Bydlela jsem také kdysi v podnájmu a nacpala jsem různým vydřiduchům do jejich chřtánů skutečně dost. Když je člověk hodně mladý, moc nemyslí na budoucnost a třeba se chystá i častěji stěhovat. Pokud se chceš usadit, je lepší do svého. I kdybys o práci přišla, z podnájmu vyletíš rychleji než hypotéky.

Bronzový

To je konečně zajímavá otázka. Tohle řeším často a též nevím ... babo raď !

Zlatý

bydlím v nájemním bytě, nájem se každým rokem zvyšuje..
je otázka jakou hypotéku u jaké banky zvolíte a jak drahý dům byste pořizovala..
a nakonec, jestli budete mít po celou dobu splácení té hypotéky práci..

Elile, ještě je další možnost, o níž zde neuvažujete - odkoupit si byt do osobního vlastnictví.Měla jsem družstevní byt, po té vlastní rodinný domek.
Dnes bych upřednostnila třetí variantu, t.j. byt v osobním vlastnictví.

Bronzový

Na jedné straně je to věc počtů. Z dlouhodobého hlediska je výhodnější hypotéka a mít něco vlastního.
Na druhé straně nájemní byt je něco, o co se nemusím starat, žádné opravy, amortizace, atd. U vlastního, zejména rodinného domku se zahrádkou stálá neutuchající péče.
Každý musí umět zvážit pro a proti a rozhodnout se sám. Já už bych si ve svých 75 letech nový dům nekoupil, ale ve 30 - 60 ano.

Pokročilý

Pokud máte práci a nejste nebo neplánujete být na mateřské tak bych brala dům je to lepší .

Já jsem z baráku a vždy jsem uvažoval jen o tom, mít svůj vlastní. Nedikážu si představit, že bych bydlel v bytě, nemohl si zajít na zahrádku atd. Stejně bych si nakonec pořídil chatu a to, co dělám doma, bych dělal na chatě 150km daleko.
Ale to je jen můj osobní názor, každý si to musí uvážit podle svých možností.

Zlatý

ZCELA LOGICKY a selským rozumem. Hypotéka se platí cca 10 - 20 let. Nájemné platí pořád, furt, neustále, ...
Jde o to, jak hodně vysokou částku a jak dlouho budete platit. Je potřeba mít stabilní příjem. Nebo jinak zajištěný. Proto prapaguji mít 2 i 3 různé, na sobě nezávislé zdroje příjmů. Tím nemyslím mít 2 nebo 3 zaměstnání.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.