majdule

Koupit, nekoupit byt v družstevním vlastnictví?

Našla jsem krásný levný byt, ovšem ve vlastnictví družstevním. Na internetu od koupi takové nemovitosti většina článků odrazuje. Máte s tím nějaké zkušenosti? Problémy s převodem do osobního vlastnictví nebo je naopak vše v pořádku? Nebo by jste se vůbec do něčeho takového nepouštěli?

Nejlepší odpověď
anonym

Přečti si dalších 88 odkazů na téma, třeba se tam leccos dozvíš.

  1. Plusy – bývají levnější a obvykle lépe udržované, neboť si je družstevníci hlídají lépe, než anonymní a fluktuující nájemníci, snazší následná privatizace s plynulým přechodem na družstvo vlastníků. Investice do družstevního podílu, či anuity, by neměla být riziková, je naopak návratná a vždy je lepší investovat do vlastního, než nevratně platit cizímu.
  2. Minusy – nelze na ně vzít hypotéku, protože vlastník je družstvo a ne člen družstva, jakékoliv opravy a zásahy, jakož i fond oprav podléhají stanovám družstva, ne vždy se podaří nalézt nějaký společný konzens či kompromis.

Doplňuji:
oprava – konsenzus

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=dru%C5%BEs­tevn%C3%AD%20byt

Další odpovědi
ReHu

Je to o případ od případu.
Také jde o to za kolik.
Převádí se práva k bytu a dost často se později byty dají odkoupi do OV.
Já bych o tom vážně uvažovala.