Avatar uživatele
kurec

Vyplatí se z ekonomického hlediska koupit elektroniku ze země prvního světa, nebo ani ne?

Jelikož Česko se pořád řadí mezi země druhého světa, tak se tady prodávají nekvalitní věci za drahé ceny (z pohledu občana z první země světa). Nicméně elektronika mně přijde. že se prodává tak skoro všude za stejné ceny cca, nebo ne?

Zajímavá 0 před 158 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Může to být u každého zboží jiné. Je třeba spočítat dopravu, případná cla, cenu, a podobně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Já nevím asi mám v ohledu štěstí, ale já ať pořídím přístroj z prvního druhého třetího světa, vždycky mi splní stejnou službu (MUSÍM ZAKLEPAT!), přitom placatý přístroj přímo z Indie byl „za hubana“, stejně tak elektro bike (motorcycle), dále mám zato, že přístroje se montují stejné už pro všechny světy 🤷‍♂️😉🐔

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

To proto, že se všechno vyrábí v Číně, Indii, prostě v Asii. Dokonce i to, co se vyrábí v „prvním světě“ je naprostou převahou z asijských komponentů a „první svět“ se na té výrobě zpravidla podílí přilepením samolepky s logem. A ohledně ceny – není to tak dávno, co vyšlo NASTEJNO si koupit iPhone u nás NEBO si pro něj zaletět do sv. Emeriky (včetně ceny letenky). 😕 https://www.id­nes.cz/mobil/te­lefony/cena-iphone-usa-levny-dolar.A180125_180­117_iphone_jm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek