jirka21kufr

Vyplatí se koupit repasovaný notebook za 5000 Kč a jak dlouho vydrží ?

Mám netbook, který jsem kupoval za 5500 Kč a byl se systémem Windows Xp. Tento netbook má jen 1GB RAM a 1Ghz procesor. Vyplatí se koupit lepší, ale repasovaný netbook v Gigacomputer za cenu 5000 Kč s Windows 7 Home Premium, protože na nový notebook nemám peníze- v Alze stojí notebook 8000 Kč a ještě si musím koupit OS.- Můžu dát za notebook maximálně pět tisíc. Myslíte, že si ho mám koupit a jak dlouho vydrží? Nevadí mi, že bude použitý.

Nejlepší odpověď
ivzez

Koupila jsem repasovaný notebook,
počítala jsem, že mi vydrží tak dva až tři roky
a pak že si koupím výkonnější.

Omyl, slouží už sedmý rok …

Další odpovědi
anonym

  1. jak dlouho vydrží nikdo neví
  2. zda se koupě vyplatí také nikdo neví – protože o notesu nepíšeš vůbec nic
  3. nepíšeš ani nic o provozovaném SW

___
Hele – mám si koupit ojetý auto za 100 tis.? – co myslíš?? – a jak dlouho vydrží??

Bedy

Tak pokud nepotřebujete nic extra výkonného, tak by Vám měl ten netbook stačit. A pokud jde o konec podpory Windows XP, zas bych to tolik neprožíval, Windows bude sice zranitelnější, ale pokud jste opatrnější, neviděl ybch zásadní problém.

Jinak není problém někde sehnat výhodně Windows 7 Starter, což je speciálně vyladěný systém pro takovéto netbooky -má snížené nároky než vyšší edice Windows 7. Když tak mně napište, mohu Vám o tom napsat více a poradit s upgradem.

Co se týká repasu – repasují se pouze kvalitní věci – ty méně kvalitní tolik nevydrží. Takže nákupem repasu chybu neuděláte. U nás repasujeme hlavně notebooky Dell, HP a IBM (řada ThinkPad).