anonym0055

Vyplatí se koupit tento notebook?

Vyplatí se zakoupit notebook ASUS X61S za 4000 KČ,– Vlastníte tento notebook? Za kolik jste ho kupovali? Jaké s ním máte zkušenosti? Děkuji za jakékoliv rady. Odkaz zde: http://aukro.cz/show_i­tem.php?item=57166086­40

Odpovědi
cochee

Odhlédnu od technických parametrů, které se mi teď fakt nechce studovat, ale chtěl jsem jen říct: podobné věci kupovat zásadně jen přímým předáním, kdy mi prodávající ukáže, že to vůbec funguje… Čtyři litry není suma, ze které bych si dělal smrtelné výčitky, ale dát ji za mrtvý notebook by mě kakalo velmi dlouho.

Quimby

Za tu cenu to má dost dobré parametry, ovšem nevím v jakém je stavu. Pokud je tedy třeba už 4 roky starý, tak nevím jak dlouho ještě vydrží, záruka na něj už neni a oprava něčeho by vyšla celkem draze. Takže těžko říci jestli se to vyplatí.

anonym

já osobně bych si nikdy nekoupil nic použitého, max. auto a hudební nástroj

jpau

Já jsem vždy razil teorii, že když olítaný hw, tak prémiovku (thinkpad, probook, …). No a určitou skupinu výrrobců, mezi nimi i Acer a Asus ani funglovku. Někdo to ale může vidět jinak a mít víc zkušeností…

Já si dovolím nesouhlasit s Quimby… Já tam ty „dobré parametry“ nikde nevidím. Procesor, CoreDuo? To už před čtřmi lety byla výběhová technologie, 4 GB RAM, to je nutné minimum, nikoli uspokojivé množství. Největší gól je ale 16'' display, který má rozlišení 1366×768, to už byl úlet v době, kdy to vyrobili. Dnes se dělá hw, co toto rozlišení má na 12-14 a vypadá to skutečně hrozně, to rozlišení je naprosto nedostačující, obvzlášť na 16'' uhlopříčce…

U disku není podstatná jen kapacita, tzn. těžko říct. Já bych si raději koupil nějaký starý ThinkPad co má rozumné rozlišení, a disk a paměti časem rozšířil, když budu potřebovat. Ve výsledku zaplatím o 1–2 tisíce víc ale dostanu mnohem víc muziky. Koukl bych třeba na toto:

http://www.gi­gacomputer.cz/zbo­zi/741062-lenovo-thinkpad-t500.html