sisssane

za jakou cenu by jste koupili tento pc?

Jakou cenu má tento počítač:
Řada procesoru Intel Core i5
Frekvence procesoru 3,3 GHz (3 300 MHz)
Počet jader procesoru 4×
Funkce procesoru Automatické přetaktování
Operační paměť
Kapacita paměti 8 GB
Typ paměti DDR3
Výbava
Základní výbava Čtečka paměťových karet, Optická mechanika
Disk
Typ úložiště HDD
Kapacita disku 1 000 GB (1 TB)
Grafická karta
Paměť grafické karty 3 072 MB
Model grafické karty NVIDIA GeForce GT545
Operační systém
Operační systém Windows 7 Home Premium

Mám možnost tento počítač koupit za cenu 10 000 Kč a nevím jestli je to dobrá volba nebo ne.

Chtěl bych počítač využívat hlavně na hry. Od prodejce vím, že na něm rozjel i ac unity na nízké detaily a prý, že se mu trochu sekalo. Dále na něm rozjel far cry 4 na střední a nízké detaily.

Tak nevím jestli si ho mám koupit, nebo jestli bych někde nesehnal nějaký lepší za cenu max do 15 tisíc.

Odpovědi
Rohlik

Já bych si jednotlivé komponenty zadal do vyhledávače a sečetl ceny.
Pokud by ceny komponentů byli výrazně nižší, než 10k, tak bych si PC poskládal sám s daných komponentů.

Ektorek

Běž na forum pc-help.cz,zaregistruj se a udělej tread kde je poprosíš o složení PC do 15k,řekni na co to chceš,jestli k tomu chceš i periferii,jaký OS chceš apod. A hned ti někdo složí parádní PC na czc.cz :) Popř. je popros o porovnání toho složeného a toho který teď máš možnost koupit :)

McArthur

Pokud to chápu dobře, tak je to použitý počítač. Vzhledem k tomu, že nepíšeš přesná označení komponent, tak cena 10000 Kč je absolutním maximem za tuto sestavu.

  • procesory Intel Core i5 mají za sebou několik generací. Nejstarší je sice stále svižný kousek, ale neodpovídá dnešním nárokům.
  • grafická karta GeForce GT545 při existenci generace 9×x je také zastaralá

A to jsou dvě základní komponenty, které určují, zda-li hru rozjedeš nebo ne. Pokud prodejce říká, že „se to jen trochu sekalo“, tak to nebude hratelné. Ve střílečkách jde o čas a ted dostaneš je volbou dobrých komponent. Raději si trochu připlať a vem si novější komponenty.