Avatar uživatele
sisssane

za jakou cenu by jste koupili tento pc?

Jakou cenu má tento počítač:
Řada procesoru Intel Core i5
Frekvence procesoru 3,3 GHz (3 300 MHz)
Počet jader procesoru 4×
Funkce procesoru Automatické přetaktování
Operační paměť
Kapacita paměti 8 GB
Typ paměti DDR3
Výbava
Základní výbava Čtečka paměťových karet, Optická mechanika
Disk
Typ úložiště HDD
Kapacita disku 1 000 GB (1 TB)
Grafická karta
Paměť grafické karty 3 072 MB
Model grafické karty NVIDIA GeForce GT545
Operační systém
Operační systém Windows 7 Home Premium

Mám možnost tento počítač koupit za cenu 10 000 Kč a nevím jestli je to dobrá volba nebo ne.

Chtěl bych počítač využívat hlavně na hry. Od prodejce vím, že na něm rozjel i ac unity na nízké detaily a prý, že se mu trochu sekalo. Dále na něm rozjel far cry 4 na střední a nízké detaily.

Tak nevím jestli si ho mám koupit, nebo jestli bych někde nesehnal nějaký lepší za cenu max do 15 tisíc.

Zajímavá 0 před 3398 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rohlik

Já bych si jednotlivé komponenty zadal do vyhledávače a sečetl ceny.
Pokud by ceny komponentů byli výrazně nižší, než 10k, tak bych si PC poskládal sám s daných komponentů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ektorek

Běž na forum pc-help.cz,zaregistruj se a udělej tread kde je poprosíš o složení PC do 15k,řekni na co to chceš,jestli k tomu chceš i periferii,jaký OS chceš apod. A hned ti někdo složí parádní PC na czc.cz :) Popř. je popros o porovnání toho složeného a toho který teď máš možnost koupit :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Pokud to chápu dobře, tak je to použitý počítač. Vzhledem k tomu, že nepíšeš přesná označení komponent, tak cena 10000 Kč je absolutním maximem za tuto sestavu.

  • procesory Intel Core i5 mají za sebou několik generací. Nejstarší je sice stále svižný kousek, ale neodpovídá dnešním nárokům.
  • grafická karta GeForce GT545 při existenci generace 9×x je také zastaralá

A to jsou dvě základní komponenty, které určují, zda-li hru rozjedeš nebo ne. Pokud prodejce říká, že „se to jen trochu sekalo“, tak to nebude hratelné. Ve střílečkách jde o čas a ted dostaneš je volbou dobrých komponent. Raději si trochu připlať a vem si novější komponenty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek