Vypínání pčítače

Mám problém s počítačem když si pustím nějakou hru nebo se dívám přes internet na basketball tak se mi zniceho nic vypne a restartuje se přitom nevíte čím by to mohlo být? zdá se mi že občas slyším CDRAMKU jakoby cvakat.

Nejlepší odpověď
Chico

Muže to být hardwarový problém. Vadný nebo starý nedostačující zdroj. To obvykle nehrozí pokud máte nový/novější počítač ne nejlevnějí kategorie.

Je také možné že to je vadnou elektroinstalací, ale to byste nejspíš poznali i na jiných zařízeních.

Softwarové příčiny (jen tak pro doplnění):
samozřejmě to muže být nějaký virus
Pochybuji, že by to byl program, který by úmyslně počítač vypínal a máte ho jen špatně nastaven (počítač by se vypínal klasicky).

Asi byste mohli vědět co je to Modrá smrt!

  • muže to být příčinou okamžitého vypnutí a následného zapnutí počítače.
  • zobrazení (probliknutí) modré obrazovky nemusí být vidět (nemusí to být postřehnutelné). A má to různé příčiny (hardwarové – vadné RAMky, …)

Doporučuji zajít za odborníkem (s vadným zdrojem nedoporučuji si zahrávat a s modrou smrtí tak nic moc neuděláte)