wendyX

Jaká je oficiálně povolená tolerance napájecího napětí 5 V na USB portu PC ?

Na př. klasický USB -typ A, tedy napětí na pinech 1 a 4 ?

Odpovědi
gecco

Pokud jde o napětí – je úplně o jaké USB (1., 2., 3.) se jedná, na konektoru pak nezáleží vůbec – mělo by jít o 5VDC +/- max. 5 %.
Na typu USB (1., 2., 3.), podle normy, závisí proudová zatížitelnost portu (1. a 2. do 500 mA, 3. do 750 mA). Někteří výrobci ale (zejména stolních PC, kde je dostatečně dimenzovaný zdroj a není potřeba šetřit baterii) ´nabízí´ zatížitelnost i vyšší.
Na typu konektoru (a průřezu přívodních vodičů) pak může záviset faktická proudová zatížitelnost por­tu.