Ronnie23

Vypiju toho hrozně moc… klidně 5 litrů. Může to být škodlivé? Je možné se toho nějak zbavit?

Ted jsem četla několik článků o tom že je pití velkého množství vody škodlivé
A já jsem tak nějak „závislá“ na vodě :-/ Když nemám co dělat, tak se napiju vody, prostě ji mám ráda … teď, když to píšu, je tu vedle mě 5 vypitých flašek vody.
Za den bez problému vypiju 4 litry a víc a ani si toho nevšimnu a nemusím se snažit.
Chtěla bych se zeptat, do jaké míry to může být škodlivé.
Je možné se toho nějak zbavit? (je totiž vcelku otravné pít vodu každých deset minut … ale já nevím, prostě mi moc chutná a nevim co dělat)
Popřípadě napište prosím, co si myslíte.

......... a ne, opravdu to není vtip.

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
quentos

… a první, co uděláte, je, že napíšete na laické fórum. „Logické“.
Koukejte mazat k doktorovi, klidně hned zítra. Může to být klidně příznak třeba cukrovky.

Další odpovědi
brillant

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-clovek-pit-neomezene-mnozstvi-tekutin-a-nebo-existuje-nejaky-maximalni-doporuceny-limit

klumprt

Kromě toho, že to může být příznakem diabetes neboli cukrovky, může jít i o nějakou drobnou psychickou obsesivní poruchu, která pokud vám nevadí a nezhoršuje se, tak ji snad ani řešit nemusíte, ale pokud vás to jakkoli začne trápit, běžte si popovídat s odborníkem – psychologem nebo psychiatrem.
Chování je to nesmyslné o to víc, že zřejmě kupujete balenou vodu. Jinak organismu by pět litrů snad nemělo nijak škodit. Existuje sice i otrava vodou, ale to je při mnohem větším množství vody vypité naráz.

ivzez

Samozřejmě že to může být škodlivé.

Pít vodu je zdravé, ovšem tak 2 litry denně,
v závislosti na hmotnosti může stačit i méně.

Pokud pít vodu, pak z vodu kohoutku,
rozhodně ne balenou!!!

da ny

Pokud nepracuješ jako tavič u vysoké pece, je to velmi špatně.
Navštiv lékaře (následně laboratoř).
Z jakých flašek (co za výrobek) puješ vodu?! My pijeme jen tu z vodovodu…
Šetři ledviny, 2 l bohatě stačí ;).

Mc Merkurion

… to je chyba, po vodě reznou trubky, je potřeba to promíchat s alkoholem …

Tw!st

Pití velkého množství obyčejné vody je škodlivé, protože vyplavuje sůl z těla, pokud vypiješ více než 6 litrů, můžeš i zemřít. Pokud máš nutkání tolik pít, pil bych třeba minerálky.

Kryšpín

Můj děda je dřevorubec a v létě když v lese kutá tak je to norma