MonkeyKing

Vypadali lidé ve Starověkém Římě jako dnešní Taliáni?

snědá kůže, černé vlasy, oči?

Odpovědi
led

Ano, pozrite si nástenné maľby napríklad z Pompejí https://www.go­ogle.sk/search?q=Pom­peje+ma%C4%BE­ba&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwi_kPSuj4XO­AhWBA5oKHQbZA­IEQsAQIGw&biw=911&bi­h=429

Nuk nuk

Než se ze Starověkého Říma stala Itálie a z jeho občanů Italové (Taliáni), změnil dost zásadně své hranice. Původně na poloostrově žilo několik různých národů a příslušníci mnoha dalších se sem v rámci Římské říše porůznu stěhovali. To zahrnovalo Řeky, Izraelity, Peršany, Asyřany, Egypťany a mnohé další. Ti nejspíš hodně přispěli k tomu, že dnešní Italové jsou snědší. NIcméně se dá předpokládat, že obyvatelstvo na jihu Starověkého Říma bylo tmavší už od počátku.