Avatar uživatele
jirka F

Vyléčili bychom se já s Rokiáčem pokud bychom celý den pracovali?

Děkuji za odpovědi.

Zajímavá 0 před 11 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Syd

Poruchy osobnosti a schizofrenie nejsou vyléčitelný, jen léčitelný, tedy ne. Nicméně je pravdou, že v dnešní době je víc psychických problémů, zejména depresí a úzkostí, než bývalo dřív, a spousta psychologů to dává za vinu právě tomu, že se máme až moc dobře. Zvíře je stavěný na to, aby se vypořádávalo s problémy, aby si během dne hledalo či lovilo potravu a mezitím odpočívalo pro nabírání sil. Když člověk je v situaci, že prostě musí zatnout zuby a něco zvládnout, jinak chcípne (např. hlady), přepne se do režimu, kdy myslí jen na ten hlavní problém, a nemá čas ani kapacitu se zaobírat nějakýma dalšíma myšlenkama. Tento fenomém vysvětluje třeba to, že v koncentráku lidi prostě „fungovali“ (ti, kteří to nezvládli, tak umřeli), ale když se pak vrátili a žili už více či méně normální život, tak na ně ta deprese dopadla ještě víc, než když byli v tom koncentráku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nemůžeš se s tím exotem srovnávat, podle tvého vyjadřování jsi úplně jiný než on. Ale není to jen o práci. aspektů je více. Myslím, že jsi na tom o dost lépe než on.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Úplně na rovinu, ta otázka je – bohužel: zase – hodně „yntegrovaná“', „baronská“! 😅

Já začnu „baronem“, ok? U „barona“ jsem s to si, docela, utvořit představu, vím vlastně úplně přesně, jaké má diagnosy, a jak tu třeští, dokážu si učinit docela kvalifikovaný úsudek, jak na tom asi bude. Ale to je pořád málo, pořád je to jenom písemný projev. Abych mohl odpovědět na Tvou otázku konkrétněji, musel bych s „baronem“ strávit nějaký čas, alespoň 80 hodin, musel bych s ním mluvit, pozorovat ho, atd. Co jsme si psali, tak u něho by to bylo, spíš, tak na 800 hodin! 😅 A to sorry, jako. 🙈

Odpovím tedy obecně: „baronův“ problém – teď a tady – #1 je mánie. Pokud by makal, jako šeříkový negr na plantáži, protože šeříkový negr ti dá plášť, tak by se unavil. Nemyslel by na to, na co by si dal kalhoty, kdyby neměl nohy, jestli bobři taky prdí, nebo jsou doprava, nebo jestli jednou bude na zemi ráj. Byl by hezky unavený, dostal by večer pořádně nažrat, žádný kakao a podobný píčoviny! 😅 a hezky v pelech.

Zázrak by se nedostavil, ale svý by to odvedlo.

U Tebe? Já Ti to řeknu úplně narovinu, natvrdo a bez obalu, jak je mým ustáleným zvykem, ok? Se připrav … Jsi připravený? Ok: demence je demence a dosud neexistuje nic, co by jí bylo s to zvrátit. Lze jí, maximálně, zpomalit, nějakou ginkgo bilobou, atp. V tom je Tvůj rozdíl oproti „baronovi“: „baron“ má schizofrenii relativně dobře sanovánu medikací. Relativně, chtělo by to na něm vyzkusit antipsychotika druhé generace, ovšem to je věcí jeho a jeho lékaře, nikoli má starost. Ale na to, jak hodně je 🤪, tak se zdá, že ho léčí relativně dobře!
¨
A, zase: autista je autista, je to – vlastně – taky taková „demence“, akorát že emocionální, nikoli inteligenční. Dosud na to nic není, ani ta „běloba“! 😅

„Baron“ je fysicky fit, on je až moc fit, jemu by neuškodil 2× tejdně tucet ran holí za šprťouchlata před stolicí soudní, na večír oběhnout 3× blok a „skákat po Mařeně“ 3× denně. 😅 Furt by to bylo málo! 😅🙈 Ovšem Ty tak fit nejseš, viď,

Zároveň jsi opravdu „hlavoun“, takže si moc nedokážu představit práci, která by Tě unavila a nezrychtovala na tolik, abys normálně fungoval. Ale našla-li by se, minimálně bys nemyslel na ty svý obvyklý pakoniny, píčoviny, chytristiky (no, objektivně řečeno, na chytristiky je „mistr“ spíš „baron“! 😅). Nebo ne tolik.

A to by svý udělalo, nemysli si! 😎😈 Zkus alespoň chodit víc na čerstvý povětří, na sluníčko, a tak – když už nic víc. 😅 Jo, a na deprese je takový „dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání, dělání je lék!“, opravdu,* Ohne Scheiße!* 😎 Ještě alespoň na večíř pořádně „poskákat Mařenu“ a občas vejprask, v Tvým případě, metlou za šprťouchlata před stolicí soudní a bys viděl, jak by se ty deprese lekly a by utekly! 😎😎 Tebe by to tady bavilo! 😲👌😈

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Kdyby byla správně určená diagnóza a bylo by správně určené jaká práce se má provádět, tak pravděpodobnost úspěchu je 99,999 %. Ovšem ne za jeden den

Můj názor: šance, že k výše uvedenému dojde je mizivá.

Důvod: každý zde má své úkoly a zkoušky. Pokud je někdo nemocný, je to jeho úloha. Pokud je někdo chytrý, je to jeho úloha, pokud je někdo bohatý, je to jeho úloha. Smyslem je poznat princip toho, co prožíváš, CO na tebe doléhá, s čím jsi konfrontovaný. To je úloha. Pak projdeš zkouškou. To je, jak na to reaguješ. Ale nemysli, že konáš svobodně, že jde o volní jednání. To je omyl. Jsi jak loutka a děláš věci, které určuje někdo jiný pomocí nástrojů jako jsou pudy, emoce, rozum.

Nerozumíš tomu? Nevadí. Nech to plavat a užívej dne. Hledej odpověď na to, jak být DNES šťastný, spokojený. Ne zítra, v pátek, příští měsíc, rok. Dnes! Ostatní otázky nech koňovi

Upravil/a: df

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Nemohu odpovědět na tuto konkrétní otužku bez více informací. Záleží na tom, jaké máte zdravotní stav. Práce může být terapeutická a může pomoci v některých situacích, ale pokud jste již nemocní, může také být nutné odpočívat a léčit se. Rokiák může také mít jiné zdravotní potřeby než vy. Měli byste se poradit se svým lékařem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

Elkone; Já mám psychiatrickou nemoc organická porucha z bludy podobnou schizofrenii.

Avatar uživatele
elkon

Tak jsem to trefil dobře, že se s tím tydýtem nemůžeš srovnávat. Tohle by snad mělo jít s lékaři řešit.

Nový příspěvek