panenka

VYJMENOVAT 5 NÁZVŮ POHOŘÍ V ČR

Dobrý den dcera ted dělá domácí úkol byli by jste tak moc hodní a mohli jí na tyhle otázky odpovědět?děkuji
5 názvů pohoří
napsat 1 velkou nížinu v ČR
napsat 3 velké řeky a 3 přehrady v ČR
Která oblast v ČRje známá množstvím rybníků?
Jaké uhlí a kde se u nás těží?
má vysvětlit pojmy:energetický průmysl,hutní průmysl,chemický průmysl.
Jaké typy zemědělské plodiny se pěstují v nížinách?
jaké typy osobní i nákladní dopravy můžeme využit?
9-uved aspon 3 výrobky potravinářského průmyslu,dřevař­ského a textilního.
10-uved aspon 3 lázenská města v ČR.
11-Uvést aspon 2 příklady chráněného územív ČR.
DĚKUJI MOCKRÁT

Nejlepší odpověď
annas

  1. Šumava, Krušné hory, Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky.
  2. Polabská nížina
  3. Labe, Vltava, Morava – Orlík, Lipno, Slapy
  4. Jižní Čechy
  5. Ostravsko – černé, Mostecko – hnědé
  6. Energetický průmysl – zahrnuje těžbu paliv, výrobu koksu, plynu, elektřiny, výrobu a rozvod tepla. Hutní p. – výroba a zpracování výrobků z oceli Chemický p. – se podle zpracování dělí na: rafinérské zpracování ropy, chemický a farmaceutický průmysl, gumárenský a plastikářský průmysl
  7. Nížiny – obiloviny, cukrovka, kukuřice
  8. Osobní – vlaky, autobusy, tramvaje, trolejbusy, letadla. Nákladní – lodě, automobily, vlak.
  9. Potravinářský průmysl – cukr, mléčné a masné výrobky. Dřevařský – obaly, palety, bedny, okna, dveře. Textilní – oděvní textil, technický textil, markýzy, prádlo, bytový textil.
  10. Teplice nad Bečvou, Karlovy Vary, Bohdaneč, Teplice v Čechách
  11. Litovelské Pomoraví, Krkonošský národní park, Pálava

Doplňuji:
Během minuty někdo z odborníků nadělil červený palec. Někdo se nesnaží hledat, ale jen znehodnocovat správné odpovědi.

Další odpovědi
Jahoda

3 velké řeky: Vltava, Labe, Dyje
Jinak posílám odkaz kde je vše. Nalevo je sloupec a tam si vyber kategorii.

Zdroj: http://www.atlas­ceska.cz/ceska-republika/pohori/