MAZI4802

Nemohu zapnout PC. Je vyhořelý zdroj, nebo je problém na základní desce?

Dobrý večer, mám takový problém. Čistil jsem pc od prachu a po vyčištění jsem zapojil všechny kabely tak jak byly (2 dny před čištěním běžel normálně). Teď když se pokusím PC zapnout nejde to. Mačkám powerbutton a nic. Nikde nic nesvítí. Nemůže to být zdrojem? Den předtím totiž byla bouřka a já nechal pc v zásuvce a nemám ochranu (přepěťovou), nemohlo se stát, že dostal výboj a tím vyhořel zdroj nebo základní deska?

Děkuji za případné odpovědi

Nejlepší odpověď
Edison

Mohlo se stát. Mohlo se toho stát mnoho. I statika při čištění, nebo jen špatně zasunutý konektor. A ne jen od zdroje.

Další odpovědi
Hlada

Nejdřív zkus zapnout samotný zdroj třeba jen s připojeným diskem nebo mechanikou zkratováním pinu 14 (zelený) na zem (černý). Musí se rozběhnout.
Když poběží, zapoj ho do desky a zapni zkratováním pinů PW.
Napiš do diskuze, jak jsi dopadl.

led

Predpokladám, že elektrickú sieť máte v poriadku
1 – Otvorte počítačovú skriňu a ovoňajte „črevá“ v počítači. Pozor, pred otvorením PC, fyzicky odpojte počítač od elektrickej siete!
Ak tam niečo horelo, smrdí to.
2 – skontroľujte poistku
3 – preverte pevnosť spojenia v konektoroch
4 – v prípade neúspechu s oživovaním opakujte za mnou „Odpočinutie večné daj môjmu pécečku, Pane. A svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji…“

aliendrone

Spíš to vidím na to, žes NEZAPOJIL kabely tak jak byly. (především propojovací od power buttonu do desky. ;) :D

Usoman

Pro začátek bych ho zapnul do elektřiny.

aliendrone

led>>> Velevážená Jasnosti, jasná hvězdo noční oblohy etc. – nic proti čeknutí pojistky, ale mám za to, že dotyčný téměř jistě neví, kde ji hledat a trošku z toho podezírám i Vás. ;) :D

led

Vážený aliendrone, kedysi v praveku, keď ste ešte ťahali za sebou relátka na kolieskach boli v tých škaredých sivých hranatých bedniach z plechu sklenené poistky. Dnes sa už neunúvam otvárať tie škatule.

aliendrone

Jen jsem Vás škádlil ó bělostná lilie jež hříchu nezná! ;) Pravdu máte, POŘÁD tam je pojistka (skleněná), ale není vidět dokud se ten zdroj nerozebre. A kterak na to přijde, že Vaše Excelence se šťourá (tedy dnes již ne) v zaprášených zdrojích? :o :)

led

Hříchy počítačového mládí v našich zemích, kde zájemce a blázen do počítačů, jako byly například slávná pražská „602“, musel tak dělet přes Svazarm. To byly časy, když jsme si vyráběli na koleně různe součástky a programy.
Šťourat (dnes taky) v zaprášených PC bednách a zdrojích, to je jak archeológie, objavujete duchy předků, jejich torzá, někdy i „rosettské desky“ – umělecké díla a myšlenky PC-pravěkých programátorů.

aliendrone

Tak tedy DÍKY, já na Vás „lilie co hříchu NEZNÁ“ a Vy hned z první mi vpálíte své „hříchy počítačového mládí“!?!

Takhle škodit mé pověsti dobře informované entity – TO SE DĚLA? ;) :D :D

led

aliendrone,
Já se tak stydím, kdesi v hlobce své lidské mysli… jenom trošíčku, ale život je už takový, to nejsou jen „0“ a „I“ jako pro vás „inteligentní“ roboty.