gumiczud

Vyhláška 50

Zdravím Vás, mám střední školu obor mechanik elektronik ukončenou maturitou a dva roky praxe. Momentálně mám paragraf 5 a chci si paragraf zvýšit. Má otázka zní, zda-li musím postupně nebo už můžu skočit na paragraf 7. Nezná někdo v okolí Ostravy nějaké školící místo?
Doplňuji:
Čekal jsem, že mi to tu někdo napíše. Chtěl jsem mít jistotu, že jsem to pochopil správně

Nejlepší odpověď
led

z vyhlášky:
" § 5 Pracovníci znalí
(1) Pracovníci znalí jsou ti, kteří mají ukončené odborné
vzdělání uvedené v příloze 2 a po zaškolení složili zkoušku v
rozsahu stanoveném v § 14 odst. 1.

§ 7 Pracovníci pro řízení činnosti
(1) Pracovníci pro řízení činnosti jsou pracovníci znalí s
vyšší kvalifikací, kteří

  1. splňují požadavky pro pracovníky uvedené v § 6 odst. 1 nebo v

    § 5 odst. 1,

  2. mají alespoň nejkratší požadovanou praxi uvedenou v příloze 1,
  3. prokázali složením další zkoušky v rozsahu stanoveném v § 14

    odst. 1 znalosti potřebné pro řízení činnosti.

(2) Zkoušku uvedenou v odstavci 1 je povinna zajistit
organizace; dále je povinna zajistit nejméně jednou za tři roky
přezkoušení pracovníků pro řízení činnosti. "

Z tohto textu je jasné, že § 6 môžte preskočiť
Doplňuji:
Ako „Pracovník znaly“ by ste mal vyhlášku ovládať.
doporučujem je naštudovať, veď bez jej znalosti nemôžte riadiť činnosť pracovníkov znalých a pracovníkov pre samostatnú činnosť.
http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-50-1978-sb-ceskeho-uradu-bezpecnosti-prace-a-ceskeho-banskeho-uradu-o-odborne-zpusobilosti-v-elektrotechnice

Další odpovědi
Mapel

Led to napsala krásně školometsky. Takže z praxe.

Pro absolventy SPŠ je předepsaná praxe pro §7 jeden rok. Takže odpověď zní ANO.

Paragrafy se neskládají za sebou, ale podle potřeby svého povolání. Tudíž ten kdo složí §9 nemá oprávnění pro samostatnou činnost stanovenou §6 pro samostatnou činnost. Pokud chce samostatně pracovat a provádět revize musí složit dvě zkoušky podle příslušných paragrafů. Do §8 platí oprávnění pro předcházející paragrafy. Od §9 je to jináč.

elektrikář

Se školením ti poradí na rozvodných závodech, nebona elektro technické škole

led

Zajtra 7.řijen 2013 by ste kurz a školenie ešte stihli:
Slévárenská 6, 709 00 Ostrava – Mariánské Hory :: 59 661 8661, 737 868 056 :: kort.ondriasova@tiscali.cz
http://www.kort-ondriasova.kva­litne.cz/

marci1

Jen doplním odpověd „led“ ( došlo k omylu ). Zítra je 7. listopad (november).

led

To je asi tým, že už žijem „nadčasovo“.
Mesiac sem, mesiac tam…
:)