NeřeknuCZ

Vrána obecná – jak napsat druh ?

Ahoj, přes prázdniny mám udělat referát do Př a nevím si rady s jedním bodem. Vědecká klasifikace …
(říše, kmen, podkmen, třída, podtřída, řád, rod, druh) ---- vše z toho až na „druh“ mám. Na referát jsem dostal přiděleného živočicha Vránu Obecnou. Předem díky za odpověď

Doplňuji:
Díky moc za pomoc, moc si toho vážím a mohl bych se ještě zeptat kam zařadit vránu z hlediska potravních vztahů (konzument, producent, reducent)

Nejlepší odpověď
anonym

Druh je – vrána obecná…
😉
Nehledej složitosti tam, kde nejsou.
Doplňuji:
Ad Doplnění: Tak to je divný dotaz – koukni se definice oněch „potravních vztahů“ a bude ti jasné, kam patří vrána – toto taky není tak složité. A aspoň budeš vědět, o čem referuješ…
😉

Další odpovědi
briketka10

tady máš vše v odkazu :
http://zvirata­maji1.zapisni­cek.cz/ptaci/vra­na-obecna.html
Doplňuji:
vrána šedá je dnes již uznán za samostatný druh
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vr%C3%A1n­a_%C5%A1ed%C3%A1

NeřeknuCZ

Dále nemůžu doplnit otázku tak to zkusím napsat tady. Tuším, že vrána patří mezi konzumenty jen bych potřeboval vědět, jestli „tuším“ správně. Díky předem

anonym

Tušíš správně – ale proč?? – jak už jsem psal, přečti si definice jednotlivých stupňů.

arygnoc

mowla:

vrana obecná je nesprávny zastaralý názov, dnes sa používa vrana čierna (Corvus corone).

anonym

Ano – souhlasím…
Ale téma referátu asi určuje pedagog – a protože nejde o vědecké sympozium, neřešil bych to.
😉

arygnoc

Corvus corone
vrana čierna

vrana obecná (Corvus corone) je stará systematika s predpokladanými dvoma poddruhmi – vranou čiernou (Corvus corone corone) a vranou sivou (Corvus cornix), dnes dva rôzne druhy vrana čierna a vrana sivá.