Avatar uživatele
NeřeknuCZ

Vrána obecná – jak napsat druh ?

Ahoj, přes prázdniny mám udělat referát do Př a nevím si rady s jedním bodem. Vědecká klasifikace …
(říše, kmen, podkmen, třída, podtřída, řád, rod, druh) ---- vše z toho až na „druh“ mám. Na referát jsem dostal přiděleného živočicha Vránu Obecnou. Předem díky za odpověď

Doplňuji:
Díky moc za pomoc, moc si toho vážím a mohl bych se ještě zeptat kam zařadit vránu z hlediska potravních vztahů (konzument, producent, reducent)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3723 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Druh je – vrána obecná…
😉
Nehledej složitosti tam, kde nejsou.
Doplňuji:
Ad Doplnění: Tak to je divný dotaz – koukni se definice oněch „potravních vztahů“ a bude ti jasné, kam patří vrána – toto taky není tak složité. A aspoň budeš vědět, o čem referuješ…
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

tady máš vše v odkazu :
http://zvirata­maji1.zapisni­cek.cz/ptaci/vra­na-obecna.html
Doplňuji:
vrána šedá je dnes již uznán za samostatný druh
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vr%C3%A1n­a_%C5%A1ed%C3%A1

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
NeřeknuCZ

Dále nemůžu doplnit otázku tak to zkusím napsat tady. Tuším, že vrána patří mezi konzumenty jen bych potřeboval vědět, jestli „tuším“ správně. Díky předem

před 3723 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tušíš správně – ale proč?? – jak už jsem psal, přečti si definice jednotlivých stupňů.

před 3723 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

mowla:

vrana obecná je nesprávny zastaralý názov, dnes sa používa vrana čierna (Corvus corone).

před 3723 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ano – souhlasím…
Ale téma referátu asi určuje pedagog – a protože nejde o vědecké sympozium, neřešil bych to.
😉

před 3723 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

Corvus corone
vrana čierna

vrana obecná (Corvus corone) je stará systematika s predpokladanými dvoma poddruhmi – vranou čiernou (Corvus corone corone) a vranou sivou (Corvus cornix), dnes dva rôzne druhy vrana čierna a vrana sivá.

před 3723 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek