Filip84

Vodku, nebo whiskey? 😀

Nebo whisky? Nebo úplně jiný Schnaps? 😀 Nebo „tvrdý“ ne? 😅

Já mám rád vodku, jemnou, destillovanou přes stříbro, 40 – 42% alkoholu (37.5% mi moc nejede!). Whiskey, spíš do Kaffee, stačí laciná (Jameson), ale může být i slušná (Bushmills, například. Samotnou mne ji ale pít moc nenapadne. Mám rád, třeba, třešňový likér, nebo něco podobného, to ani nemá moc alkoholu, je to „silnější pívo“. 😂 No a sake, soju …

Nejlepší odpověď
da ny

Jiný Schnaps:

20 let, téměř abstinent 😉
Kdysi, tu a tam Tequila.
Nějaký čas, jsem „zapadla“ do rodiny, kde se pila vodka (pořád a ke všemu).
Nelibě nesli, ale strpěli můj náprstek 😉
Na vánočních večírcích se šéfem (LDN) a jeho narozeninách ,
Whiskey – Jac Daniels (ale jen drobet a drobet Coca Coly).
Babiččinu ořechovku, griotku od tchýně (z vodky), maminčin a můj
vaječný koňak.
😉
Baileys a domácí vaječňák (i bez vajec) si „cucnu“, tak 4× v roce.
Na Vánoce, kolem Velikonoc.

Další odpovědi
Rokio

Abstinent.

Jsem zapřísáhlý abstinent.

paul1

Jiný Schnaps:

Tvrdé už moc nepiji. Většinou sem tam pivko. Před časem jsme dostali láhev Bayleis, zachutnalo nám to a teď si tento likér občas děláme podle návodu Petra Novotného, z jeho
„Kuchařky“

GM

"Tvrdé" nepiju.

Nepiju ani pivo, jen jednou za čas skleničku vína s kamarádkou.

quentos

Whiskey.

Příliš často tvrdej nepiju, ale když už, tak jednoznačně whisky (i whiskey – mám oblíbené jak mezi irskými, tak mezi skotskými). Přesněji bych tedy zaškrtl dvě možnosti.

Kelt

Jiný Schnaps:

Chybí jiná možnost a i tak záleží na předehře. Tedy na tom ,co a kde budeš jíst, na společnosti, důvodu a pod. S takovým Zjentekem bys asi pil něco jiného než s Rokem.

df

Whiskey.

Jac Daniels med

elkon

"Tvrdé" nepiju.

Tvrdý alkohol jako takový nepiju, ale když je příležitost, tak skleničku rumu Matusalem, nebo Ronmiel si dám.

Savier

Vodku.

Jedině vodku. Na nic jiného nedám dopustit.

Pepa25

Jiný Schnaps:

Rum (samozřejmě třtinový) nebo nějaký bylinný likér (Fernet, Jagermeister). Případně ovocnou pálenku (slivovice atd.). Whisky/whiskey nebo brandy pokud není nic z předchozího.
Vodku ne, nikdy, leda fakt v nejvyšší nouzi.

magorvkleci

Jiný Schnaps:

Rum (jakýkoli) nebo nějaký bylinný likér (Valhalla, Jägermeister, Unicum, Akvavit). Případně ovocnou pálenku (hruškovice, calvados). Whisky/whiskey nebo brandy, pokud není nic z předchozího.
Vodku nikdy,

Tonda Káňa

"Tvrdé" nepiju.

Nejradši mám pivo, konkrétně Svijany 👌👌

Filip84

dany: Vaječný likér – takový nebo makový a Tuzemák jsem do tý ankety chtěl přímo napsat. Jenže, to se tam nenarve, možností je šest. 😅

da ny

Rum mi vždy voněl , mamka vaječný koňak dělávala s rumem 😛
S vodkou mi nešmakoval.
Vzpomínám na vůni kávy s rumem, kterou vařívala teta dospělým.
?mě pak po letech nejela. Ale čaj – grog, v zimě ano.
Děda říkával, že komu smrdí rum, tomu smrdí práce.
Jenže ten dnešní Tuzemák už málo voní a procenta se ztrácejí…
Když ho dávám do krémů, tak abych tam nalila, alespoň čtvrt litru:-)
Dřív stačil jeden panák.

Filip84

Savier: A zvládneš ji i bez pomerančovýho juice? 😅

Savier

Pokud mám k dispozici třeba ananasový nebo liči džus, tak ano. Bohužel jsem chudý jak kostelní myš, nemůžu si dovolit pít Rusky Standard! Ten bych vypil i jen tak, samotný. Božkov bez džusu, to je celkem na prd.

Filip84

Savier: Ruskiy Standard je na Tebe drahá vodka!? Vždyť to stojí tak 1/3 ceny Carskaye! 😅 Ale tak jasně, no, Ty nemáš flašku na rok! 😅😅

Počkej … Ty to piješ s nějakou sračkou z Tetrabriku!? 😅 Já když myslím juice, tak myslím čerstvě vymačkaný! 🙈😅

Heleď, ta „Božkov“ je jaká? To je „dělnicko-rolnická“, ne, 37.5% alkoholu, „hrubá“, „pro válečníky – postaví mrtvolu na nohy“? 😅 To přeplácíš. Kup si Gieroya v LIdlu, když chytíš akci, máš 0.5l za stovku.

To je „selská“ vodka", „pro chasníky“, 37.5% alkoholu, vypít se to dá – prostě „hrubá“ vodka, no, jak mladý víno, ale kdybych toho vypil 200g, tak mne z toho bude kvalitně bolet hlava ještě tři dny! 😅🤢 Za ty peníze …? 😂

Filip84

Kelt: S Rokiem bys pil kakaový nápoj! 😅🤢🙈

Filip84

Kelt: Tentokrát opravdu nechybí!: buďto jsi abstinent – máš to tam. Nebo „tvrdý“ nepiješ – máš to tam. Nebo piješ, ale preferuješ něco úplně jiného – máš to tam! 😀

Odpovědí lze zadat jenom šest …

Filip84

quentos: Je jenom šest možností … Co naděláš! 👌😅

Filip84

Rokyjo🤪: My víme! 😅