Zlatý

Víte, že se dnes mění letní čas ? nezapomeňte..

http://magazin.ceskenoviny.cz/…
Doplňuji:
ano otázku jsem zformulovala nesprávně, původně jsem chtěla napsat, nezapomeňte si přesunout ručičky o hodinu dopředu, jak radí v odkazu, ale nechtěla jsem se opakovat..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Čas není možné měnit, můžeme tak akorát posouvat ručičky na hodinách.
O této změně ví kdekdo, ale pokud chceš dnes měnit letní čas, nepochodíš. Platí tzv. zimní. Ten se bude na letní teprve měnit zítra. Ručičky se ve 3 hodiny přesunou na 2. hodinu.
Takový nesmysl nelze zapomenout.
Doplňuji:
Omlouvám se za přehozené číslice.

Další odpovědi:

briketko, zase ta žensky emotivní a ukvapená nepřesnost.
Mělas napsat buď dnes v noci, nebo zítra a nemění se letní čas, ale středoevropský (teprve na budoucí letní).
Sice lze dovodit původně dobrý záměr, jenže právě tyto formulace měl na mysli provozovatel, když uvedl do pravidel - Nepoškozujte uživatele chybnými a nesprávnými radami.
P.S. Sice to téměř všichni vědí, ale možná existuje pár nevědomých, ovšem ty to spíš zmate, aby tomu tak nebylo, musela bys týž text vložit až po půlnoci, ale to už by to skoro nikdo nečetl.
(Tak a teď můžeš klíďo v tom pochybném referendu od Pina napsat, že ti vadí, že děláš chyby a ke všemu - ta troufalost -, že si někdo dovoluje tě na to upozornit!)

víme,co ser dá dělat...:D

Pokročilý

Pozor na pojmy letní a zimní čas...ano letní čas existuje, ale pojem zimní čas je výmysl lidí..jedná se totiž o čas středoevropský (středoevropský = u lidí zimní)

Pouze připomínka pro Deli - ta úprava, kterou budeme provádět, posune hodinovou ručičku dopředu, takže kvůli této změně si nepřispíme, ale přesně naopak, o hodinu budeme mít spánek kratší. (Tedy v případě, že budete chtít vstávat ve stejný čas jako obyčejně. Aby tomu tak nebylo musela byste dokázat spát rychleji. A to si myslím, že nejde.)
Doplňuji:
To bylo hezké, Deli. Proč Vám to nikdo nenapsal dřív?
Já tento týden měla veselo kvůli vnučce, taky bych to potřebovala dospat. Ty malé holky naše potřeby vůbec nerespektují.

Zlatý

Jejda, briketko, díky za připomenutí. Přispíme si :-)
Nesmím to ale zapomenout říct naší malé, dnes vstávala v 6:10, to bylo tedy sobotní ráno :-(

Zlatý

Nevím. Děkuji za upozornění, které jsem pochopil i přes všechny rádoby nedostatky.
Já žádné nevidím, alespoň v rovině v jaké byla položena otázka!

Pokročilý

No zase jak u blbu.Nevim proc tohle zasrany posouvani uz nekdo nezrusi! Je to uplne k nicemu!

Bronzový

Briketko děkuji,
skvělé načasování a ten odkaz je super, vždycky nad tím bádám a líp už to vypodobnit nemohli :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

terry

ocko - nepřispíte si. Naopak. Ve 2 hod se hodiny posunou na 3 .

Zlatý

terry

Oprava - omluva - deli :-)

Zlatý

briketka10

Dr.Axl myslím, že jsem nikoho nepoškodila a v kodexu je uvedeno, vkládejte odkazy jestli můžete..
nikoho jsem v omyl neuvedla a letní čas se mění a nevím proč bych tuto zprávu měla vkládat po půlnoci, vždyť každý si hodinky mění ten den předtím než se čas mění jako každý rok..

anonym

1) Uvedlas v omyl, že se mění letní čas a dnes, ani jedno není pravda.
2) Napsal jsem, že aby tvé časové určení bylo pravdivé, pak bys to musela vložit leda po půlnoci. Tj. podmiňovací způsob, jen navazující na tu původní nepřesnost.
Překrucováním nic nezměníš na svém pochybení.
A když už chceš operovat kodexem, schválně si přečti onu pasáž, která se této otázky výslovně týká:
Pokládejte jasné otázky
Pokládejte svoje otázky přesně, ale buďte i dostatečně popisní, aby ostatní pochopili na co se ptáte. Správná gramatika a psaní bez překlepů pomohou lidem najít vaše otázky. Pokud uživatelé pochopí na co se přesně ptáte, tak obdržíte kvalitnější odpovědi.

Zlatý

briketka10

Deli dám ti paleček, ale jen za to, že mi děkuješ, ale moc se neprospíte ahoj :DD
po obědě to musíte dohnat :DD

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.