Víte, věděli jste, že lidé mají „své stroje“ tak hluboko ve vesmíru?

To mě docela překvapilo – 133 miliónů km od Země.
Přijde mi to dost,dost slušný.
Co vy na to?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­ep_Impact_%28son­da%29

Nejlepší odpověď
annas

Zajímal mě váš odkaz, z něhož jsem se dověděla víc.

Hledala jsem ještě další informace a přečtla si, se, že sonda pozorovala nejen několik blízkých hvězd, ale i ostatní jevy. Nashromážděná data pak vědcům sloužila k určení základních charakteristik obřích planet a také k určení, zda kolem nich náhodou neexistují prstence, měsíce, eventuelně průvodci velikosti planety Země.

Další snímkování povrchu jádra komety bude realizováno v programu NExT 14. 2. 2011, které odpoví na další otázky.

Pomoci sond „dohlédneme“ dále než do vzdálenosti několika miliard světelných let…

Zdroj: http://www.as­tro.cz/clanek/2833

Další odpovědi
led

Vo vesmírnej mierke to nie je vzdialenosť. Veď to sú čoby kameňom dohodil.
Pre našu mikromieru ano, všetká česť za dosiahnutie takej vzdialenosti.

blesk26

133 milionů kilometrů je ve vesmírném měřítku prd :) To je sotva vzdálenost od nás ke Slunci, cca 7 a kousek světelné minuty :)

Dále je ovšem sonda Voyager 1 (a hned za ní Voyger 2), kterou vypustili v roce 1977 a letí vesmírem do dnes … tato sonda se dnes vzdaluje rychlostí cca 15,5 km/s, tj urazí asi 1,5 milionů kilometrů denně! Podle wiki se srpnu roku 2007 sonda nacházela již 14 světelných hodin daleko od Země.

Voyager 1 proletí ve vzdálenosti cca 1,6 světelného roku od hvězdy AC+79 3888 už za nějakých 40 000 let (a to jen proto, že mu tento červený trpaslík, letí rychle naproti a potkají se ve vzdálenosti přibližně 3,5 světelného roku od nás).

Voyager 2 proletí kolem hvězdy Sirius, nejjasnější hvězdy na obloze, asi za 296 000 let. Proletí kolem ní vzdálenosti asi 4,3 světelného roku, přičemž od Slunce je Sirius vzdálen 8,58 světelné­ho roku.

Tak co myslíte, počkáte si těch 296 000 let na ten celkem blízký průlet kolem jiné hvězdy stejně jako já? :)

Zdroj: http://voyager­.jpl.nasa.gov/mis­sion/interste­llar.html