Víte někdo,jak si vytvořit nějaké světlo bez nutnosti žárovky nebo mobilu? Prakticky,bez námahy

Vím,je to trochu divná otázka ale nevíte někdo , jak si jednoduše vytvořit vlastní elektrickou baterku (ne tu velkou) ale pouze z nějakých drátů že bych je nějak spojil a ten kontakt by vyvolal to že by to začalo svítit?Nebo cokoliv jiného ale aby do toho byla přídána špetka kutilství? Např.Baterku někde přimontuju,propojím ji dvouma dratama a když udělam to a to a to tak že po tom jenom spojim dráty a začne to svítit? Předem děkuji všem lidem co mi dokáži na tuto otázku odpovědet a pochopit mě :) Kdyby jste měli jakékoliv otázky k tehle otázce,rád odpovim
Doplňuji:
Vím že mi asi hodně z vas odpoví že proč si vytvářet nějake světlo když mám mobil ... jenže bych chtěl skusit něco jiného,nějaké kutilství prostě touha vytvořit si vlastni elektřinu ala světlo :)
Já vím,jsem snilek

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Promiň, ale já bych zaměřil kutilství jiným, smysluplnějším směrem.
Přece nebudeš hledat staré, zapomenuté věci ;-).

Další odpovědi:

Bronzový

Podle tvého vyjádření a si nevíš o co tu kráčí. Takže jedinou rozumnou radu. Vem si knížku o základech elektrotechniky a začni jí studovat. Tak jsem začínal i já a ve 14 letech jsem už vedl elektrotechnický kroužek (pro rejpajíky, smlouva musela být psaná na tátu). Nebo se rozhlédni v okolí, zda nějaký kroužek v tvém okolí není, nebo nějaký nadšený radioamatér a tam začni. Opravdu se snažíš o něco co tu už je. Zkus něco nového. Třeba se nauč programovat inteligentní relé a rozsvěcet žárovku bez drátů.

Zlatý

Vytvořit to neni problém, alů musíš mít nějaký zdroj energie. Buď baterii, nebo můžeš točit kličkou, to už je jedno. V každém případě však budeš něco jako žárovku potřebovat, aby jsi tu energii mohl přeměnit na světlo.

Pokročilý

Doporučuju si koupit pájku a navštívit tohle: http://danyk.wz.cz/
Jinak, pokud máš wolframovej drátek, můžeš ho zavřít ideálně do vakua a připojit k němu baterky. Nějakej Edison už to zkoušel a prej to docela dobře funguje.

Můžeš použít led diody a napájet to pomocí Piezoelektrického zapalovače plynu

Zlatý

Existují chemické zdroje světla, existují různé klíčenky s LEDkou

Bronzový

Zkusila bych rozebrat si baterku nebo nějakou lampou a pak si sama něco podobného složit z jiných částí, aby to nebyla kopie.

Budiž světlo :D

Bronzový

Vytvoř si elektrický článek z nějakého ovoce a pak s tím rozsviť LED, možná tím uspokojíš kutilské touhy.
Doplňuji:
http://www.abicko.cz/…

Zlatý

Pokud stačí hvězdičky - pořádně se praštit do kolena.

Stříbrný

světlo může být v mnoha podobách-oheň,chemické světlo,elektrický výboj,fosfor,atd...

jen upozorňuji,že pokud vyzkratuješ baterku může explodovat.Al ehází pěkné jiskry zvláš´t ta z traktoru.

Pokročilý

V první řadě se nauč česky!

Diskuze k otázce

anonym

OK děkuji za vaše odpovědi ... to je sice hezké že mi radíte co bych měl dělat abych uspokojil své kutilské touhy jenže by to chtělo nějaký postup co si mam připravit,jak to provést atd.. :)

Pokročilý

Marsyas

GVKB: Co?

anonym

Michal Kole:
Asi jste mě špatně pochopil pane :) Já bych si to světlo chtěl vyrobit sám a né něco koupit co už má tu funkci svítilny

Pokročilý

Marsyas

No, upřímně, není lepší se trošku něco nového naučit, vážně si koupit pájku, cín a trochu kalafuny a sestavit pár součástek dohromady tak, aby to něco dělalo? Jen tak pro motivaci: S troškou fyziky, shánění součástek a jedním večerem jsme s kamarádem zvládli vyrobit miniaturní elektromagnetické dělo, které s centimetrovým hřebíkem prorazilo dveře. To je teprve sranda.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.