Víte někdo,jak si vytvořit nějaké světlo bez nutnosti žárovky nebo mobilu? Prakticky,bez ná­mahy

Vím,je to trochu divná otázka ale nevíte někdo , jak si jednoduše vytvořit vlastní elektrickou baterku (ne tu velkou) ale pouze z nějakých drátů že bych je nějak spojil a ten kontakt by vyvolal to že by to začalo svítit?Nebo cokoliv jiného ale aby do toho byla přídána špetka kutilství? Např.Baterku někde přimontuju,propojím ji dvouma dratama a když udělam to a to a to tak že po tom jenom spojim dráty a začne to svítit? Předem děkuji všem lidem co mi dokáži na tuto otázku odpovědet a pochopit mě :) Kdyby jste měli jakékoliv otázky k tehle otázce,rád odpovim
Doplňuji:
Vím že mi asi hodně z vas odpoví že proč si vytvářet nějake světlo když mám mobil … jenže bych chtěl skusit něco jiného,nějaké kutilství prostě touha vytvořit si vlastni elektřinu ala světlo :)
Já vím,jsem snilek

Nejlepší odpověď
www

Promiň, ale já bych zaměřil kutilství jiným, smysluplnějším směrem.
Přece nebudeš hledat staré, zapomenuté věci 😉.

Další odpovědi
Mapel

Podle tvého vyjádření a si nevíš o co tu kráčí. Takže jedinou rozumnou radu. Vem si knížku o základech elektrotechniky a začni jí studovat. Tak jsem začínal i já a ve 14 letech jsem už vedl elektrotechnický kroužek (pro rejpajíky, smlouva musela být psaná na tátu). Nebo se rozhlédni v okolí, zda nějaký kroužek v tvém okolí není, nebo nějaký nadšený radioamatér a tam začni. Opravdu se snažíš o něco co tu už je. Zkus něco nového. Třeba se nauč programovat inteligentní relé a rozsvěcet žárovku bez drátů.

Drap

Vytvořit to neni problém, alů musíš mít nějaký zdroj energie. Buď baterii, nebo můžeš točit kličkou, to už je jedno. V každém případě však budeš něco jako žárovku potřebovat, aby jsi tu energii mohl přeměnit na světlo.

Marsyas

Doporučuju si koupit pájku a navštívit tohle: http://danyk.wz.cz/
Jinak, pokud máš wolframovej drátek, můžeš ho zavřít ideálně do vakua a připojit k němu baterky. Nějakej Edison už to zkoušel a prej to docela dobře funguje.

anonym

Můžeš použít led diody a napájet to pomocí Piezoelektrického zapalovače plynu

Michal Kole

Existují chemické zdroje světla, existují různé klíčenky s LEDkou

samicek333

Zkusila bych rozebrat si baterku nebo nějakou lampou a pak si sama něco podobného složit z jiných částí, aby to nebyla kopie.

Budiž světlo :D

01Ricco

Vytvoř si elektrický článek z nějakého ovoce a pak s tím rozsviť LED, možná tím uspokojíš kutilské touhy.
Doplňuji:
http://www.abic­ko.cz/clanek/ca­sopis-abc/5097/elektrina-z-ovoce.html

venkovan

Pokud stačí hvězdičky – pořádně se praštit do kolena.

honza19hk

světlo může být v mnoha podobách-oheň,chemické světlo,elektrický výboj,fosfor,atd…

jen upozorňuji,že pokud vyzkratuješ baterku může explodovat.Al ehází pěkné jiskry zvláš´t ta z traktoru.

Robert_PM

V první řadě se nauč česky!

anonym

OK děkuji za vaše odpovědi … to je sice hezké že mi radíte co bych měl dělat abych uspokojil své kutilské touhy jenže by to chtělo nějaký postup co si mam připravit,jak to provést atd.. :)

Marsyas

GVKB: Co?

anonym

Michal Kole:
Asi jste mě špatně pochopil pane :) Já bych si to světlo chtěl vyrobit sám a né něco koupit co už má tu funkci svítilny

Marsyas

No, upřímně, není lepší se trošku něco nového naučit, vážně si koupit pájku, cín a trochu kalafuny a sestavit pár součástek dohromady tak, aby to něco dělalo? Jen tak pro motivaci: S troškou fyziky, shánění součástek a jedním večerem jsme s kamarádem zvládli vyrobit miniaturní elektromagnetické dělo, které s centimetrovým hřebíkem prorazilo dveře. To je teprve sranda.