Zlatý

Víte, kdo byl Nasredin? Jeho jméno je spojeno s jedním českým básníkem, který se narodil 29. 7. 1917?

Když "z osla vyjdou perly", dá se hodně pro druhé udělat ... vyslovil Kainar ústy Nasredina.

Kainarovy zhudebněné verše jsou známé ... Znáte některé?¨skladby. Poměrně rozsáhlejší otázka...
Doplňuji:
Ano. I mistr tesař ... Přiznávám a omlouvám se. Zaměřila jsem se na Kainarova slova, která vložil do úst Nasredinovi, a nepodívala se do modré lišty.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nasredin byl taškář a vypravěč a dá-li se to tak napsat,rád si tropil z lidí žerty.Přesto byl moudrý.
Mám někde doma knihu,byly to spíš vtipné příběhy plné ponaučení.

a dovolím si doplnit http://www.odpovedi.cz/…

ovšem s kterým básníkem je spojené jeo jméno netuším.

Doplňuji:
ale né,tak jsem to nemyslela,Vaše otázka nebo její druhá část zněla jinak...

Další odpovědi:

Zlatý

Josef Kainar: Nebožtík Nasredin

Skvělému herectví Vlastimila Brodského můžete naslouchat v sobotu 29. litopadu, kdy ve 14.00 hodin vysílá Český rozhlas 3 - Vltava komedii Josefa Kainara Nebožtík Nasredin. Vlastimil Brodský v ní ztvárnil titulní roli - odvážného taškáře Nasredína, jehož kousky se lidé baví již celá staletí. Hra byla natočena v roce 1977.

http://www.rozhlas.cz/…

Zlatý

Hodža Nasredin, netůším s kterým básníkem má něco společného. Jeho příběhy sepsal rus, tuším že se jmenoval Soljonov.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Kerberus

iceT - ostuda, sama jsem odpovídala, i když jsem měla na mysli spojení s dnešním jubilantem - spíš jen jako kulisu.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.