annas

Víte, kdo byl Karel Boromejský, který dnes slaví svůj svátek podle katolického kalendáře?

S jeho jménem je spojená pranostika: Kůra z buku na Karla Boromejského uťatá, když suchá, malou, když mokrá, velkou zimu znamená.

Nejlepší odpověď
vagra

Navíc je také patronem nejen biskupů a duchovních vůdců, ale také třeba jablečných sadů a výrobců škrobu.

Zdroj: V.E.-podstatně zkráceno

Další odpovědi
hanulka11

•Svatý Karel Boromejský (italsky: Carlo Borromeo, latinizovaně: Carolus Borromeus) (2. října 1538, Arona – 3. listopadu 1584, Milán) byl italský biskup a kardinál. Je patron biskupstvím Lugano, univerzity v Salcburku, „Boromejského sdružení“, duchovních správců, seminářů, boromejek a proti moru

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADRA_cs&defl=cs&q=de­fine:Karel+Bo­romejsk%C3%BD&sa=­X&ei=7V7STK-RH5DNswaZmOiB­DQ&ved=0CBYQkAE