annas

Víte, k kterému historickému okamžiku došlo 4. října 1967?

Génius, jakého svět dosud nepoznal. Osobitý dramatik a filozof, gynekolog samouk, lyžař, důvěrný přítel a učitel Einsteinův a důvěrný nepřítel Edisonův, daltonista a neúnavný vynálezce.

Jak se jmenuje zmiňovaný génius a divadlo? Kdo patřil k jeho zakladatelům?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jára Cimrman – Divadlo JC – Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jiří Štěpánek, Karel Velebný

4. října 1967 – premiéra hry AKT v Malostranské besedě – první oficiální představení Divadla Járy Cimrmana

Zdroj:http://slamas­tika.blog.cz/0806

Další odpovědi
dagry

Tak toto jsem nevěděla, ale zase vím, že tento den r. 1226 zemřel mnich františkánského řádu Sv. František z Assisi, který celý svůj život zasvětil péči o opuštěná zvířata.
Takže pejskaři, kočičkáři, ptáčkaři a jiní, dneska mají naši miláčkové svátek, tak doufám, že jim trošku dopřejete. My jsme dneska začli velkou ranní vycházkou a můj pejsánek si ji moc užil.

Zdroj: krmení.cz