cappuccino

Vite, jak vysoka pokuta vam hrozi u sousedu za zabiti vosy?

Pozor na dovolene! Treba v Nemecku je vosa chranena a pokuta se muze vysplhat az na 65tisic €!
To si radeji nechte dat zihadlo!!
https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/507030-zabiti-vosy-vas-muze-stat-balik-pokuty-se-splhaji-do-milionu

Nejlepší odpověď
Pepa25

Miluju články, které projdou několik překlady od původního zdroje, až z nich skoro nic nezbude. Původní text je o používání lapačů na vosy, které jsou skutečně v Německu zakázané.
Jiank samozřejmě trestní je zabéjení vos „ohne vernünftigen Grund“

Zdroj: https://www.rnd­.de/wissen/darf-man-wespen-toeten-was-sie-ueber-wespenfallen-wissen-sollten-QOFAIGJXTVFN7NCGYZ­SH7ITTZE.html

Další odpovědi
Filip84

Rádio Jerevan, jo? 👌😅

Vespa crabro, Hornisse, je, v Bundu i DDR, přísně chráněna, na červeném seznamu. To ano: sršeň, ta naše.

Vespula vulgaris, Deutsche Wespe oder Gemeinde Wespe, požívá ochrany toliko jako druh, což znamená, že vosí hnízdo v přírodě, jako divoká zvířata, nesmí být svévolně rušeno, poškozeno, zničeno, vosy nesmí být svévolně chytány nebo zabíjeny.

Mimochodem, to platí i u nás a týká se to i sršní vespa crabro.

Rozdíl mezi sršní v Kraslicích a sršní v Klingenthalu je, že když si sršní královna postaví v Kraslicích hnízdo na půdě baráků, majitel baráku – pokud na to teda má a umí – může to hnízdo zcela legálně zlikvidovat, aniž by cokoli musel někde hlásit, nebo mu za to hrozil nějaký postih. Nebo si na to může najmout deratisační firmu. Pro sršní kolonii na půdě v barabizně v Klingenthalu přijede odchytová firma, na outratu státního eráru a sršní kolonii přestěhuje. Jak, to nevím, ale minimálně se o to pokusí. Pokud by to hnízdo zlikvidoval majitel barabizny v Klingenthalu, no tak mu hrozí peněžitá sankce.

Ale i v DDR, Bundu a jinde, kde jsou sršně na červené listině, je, samozřejmě, možné zabít sršně, nebo i zlikvidovat sršní hnízdo, pokud se koná v krajní nouzi, hrozí nebezpečí z prodlení atp.

Nic, to je propaganda, „naše vaše veřejnoprávní televise“, Goebbelsova skříňka: „Die Deutsche Wochenschau, Doktor Goebbels spricht: Noha bolševika nevstoupí… Bum! … na posvátnou … Ruky vjer! … půdu Berlína! Ruky vjer, ja skazal! Davaj, durak!“ 🙄

Zdroj: https://baden-wuerttemberg.na­bu.de/tiere-und-pflanzen/insekten-und-spinnen/hautflu­egler/artenpor­tr%C3%A4ts/um­gangwespen.html

cappuccino

Pepa25: dik za upresneni. Ja cetla jen jeden clanek a vic jsem po tom nepatrala!