metelesk

Víte, jak silné elektromagnetické pole je potřeba na zastavení vystřeleného náboje?

Dobrý den zajímalo by mě jak moc velké elektromagnetické pole je potřeba vytvořit aby zastavilo vystřelený náboj ráže 9mm. Kolik energie by bylo potřeba na to vynaložit (nějaké přirovnání prosím :) ) A ještě by mě zajímalo jestli by šlo že by nějaký ten elektromagnet nebo třeba jen magnet zvedl ze vzdálenosti 5 metrů 150 kilový kus železa do výšky 12 metrů a kolik energie by na to bylo potřeba (a popř. jaké zařízení jestli nějaký supravodivý magnet nebo jiné…) Děkuji všem kdo něco napíší abych to pochopil. :)

Odpovědi
Quimby

Stačí použít zákon zach. energie, stačí zjistit kin. energii náboje a když ji chceš vynulovat, tak pole musí spotřebovat právě takovou energii na zastavení.
To samé u toho železa, akorát s potenciální energii. Na zvednutí 150kg železa do 12 metrů je potřeba cca 18kJ energie.
Práce v elmag. polích už není tak jednoduchá matematika + tam záleží na tvarech těch magnetů, materiálech a tak…