Lucijej

Víte, jak se přišlo k tomu, že políbením žáby se dotyčný žabák promění v prince / princeznu?

Doplňuji:
Abych pravdu řekla, tak jsem z vašich odpovědí zklamaná. Ve škole nám kdysi říkali tohle: Líbání žab se týká především ropuch. Ropuchy mají ma hlavičkách parotidy, což jsou jedové žlázy a jejich jed má halucinogení účinky (bufotenin- účinky podobné jako LSD, bufotalin). Takže stačilo, aby nějakej jouda sáhnul na ropuchu, pak si tu ruku oblíznul, nebo ji rovnou políbil a tu princeznu si vyhaluzil a ostatní se toho chytli…tak jsem myslela, že mi to potvrdíte a ono nic…

Nejlepší odpověď
annas

V pohádkách, může mladý dívka líbat žábu za následek žába transformující se do krásného prince. Ale tam jsou některé žáby byste se odváží dotek, mnohem méně polibek. Pestře „žab“ v otázce dosáhnout asi pět centimetrů na délku a žijí v deštných pralesích střední a jižní Ameriky. Ačkoli většina žáby a ropuchy vylučují toxiny na své kůži, několik druhů vylučují smrtelný jedovatý sliz. Choco Indiáni Jižní Ameriky použití zanechává zachytit jeden takový druh (tzv. Phyllobates terribilis nebo „hrozný žába“). Sypou špičky svých šípů nebo šipky na zadní straně žáby, tak jméno „žáby jed šipky.“ Malý pokles na špičce blow-gun šipkou rychle zabíjet ptáky a malé savce lovili domorodci. Jestliže se kapka jedu bylo vstoupit do otevřené rány na člověka, byl by mrtvý minut. Na druhé straně, je toxin jednoho druhu jedu žáby se používá k výrobě proti bolesti pro člověka, který je 200 krát účinnější než morfin (s méně vedlejších účinků). ( www.sandiegozoo.org , USA Today, 9. května 2012)

Neopravený překlad
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­www.ppulse.com/Ar­ticles-Perspectives-c-2012–08–16–103564.114136-Post-Traumatic-Stress-Disorder-and-Poison-Frogs.html&ei=s8KgUK­zfFsWN4ATHn4HACg

Zajímala jsem se., zda líbání žáby bylo původní. Při vzniku pohádky šlo zřejmě o překonáníí zla, i když v mýtech nešlo o líbání žáby, ale princezna žábu hodila na zeď a zničlila tak kouzlo. Později ji měla pploženou na polštáři vedle sebe.
Žabí princ je skutečnou identitu krále Harolda ve filmech Shrek 2 a Shrek Třetí . Upraveno podle angl. Wikipedie

Populární fráze vztahující se k tomuto příběhu je, „Musíte políbit mnoho žab, než najdete svého krásného prince“ . Hledání – život je hledání, třeba jen hledání radosti a dobrých přátel …

Další odpovědi
Pájo

Je to (jen) fantazie tvůrců pohádek.
Doplňuji:
Tak to se snad i stydím (vážně!), že jsem to nevěděl.
Díky za toto info.
P.

Wang

Jasně pohádky.

Vítězství dobra nad zlem. Na konec se dobro (z odporný ropuchy) demaskuje ze zlého začarování v krásnou a mladou princeznu nebo prince.

beer

Ano, znám to také přesně tak jak píšeš. Bohužel jsem tu nebyl, abych ti odpověděl.. ☹

Zdroj: http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Bufoto­xin&prev=/sear­ch%3Fq%3Dbufo­toxin%26hl%3Dc­s%26rls%3Dcom­.microsoft:cs:IE-SearchBox%26rlz%­3D1I7ADFA_cs%26biw%­3D1016%26bih%3D631%26prm­d%3Dimvns&sa=X&e­i=Ds6gUNnUEI7GtA­a2sIGAAg&sqi=2&ved­=0CCYQ7gEwAA

anonym

To není zas tak pravda, jelikož když políbím tuto princeznu, stanu se žabákem :)
http://img.top­ky.sk/big/1042­407.jpg/zena-skareda-otrasna.jpg

Lucijej

Annas: Tak o pralesničkách, to už je zase jiná pohádka :o)

Pájo

Potvrdit to jednoznačně nelze, ale něco na tom může být… ;)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bu­fotenin

Lucijej

No právě, tak jsem myslela, jestli s něčím obdobným nevyrukuje i někdo další.....

manon

Sice hezká konstrukce, ale trochu přitažená za vlasy :) Pořád v tom líbání žab za účelem nalezení prince vidím spíš to, že dobro a opravdová krása bývají někdy skryty za nehezkým vzhledem.