Sůwa

Víte ce je to sexovat?

Doplňuji:
Je docela úsměvné dosadit správný význam do kontextu odpovědi, kde byl tento termín použit 🙂
Za překlep v otázce se omlouvám!

Nejlepší odpověď
annas

Setkala jsem se s tímto slovem ve dvou významech – provozovat sex. Nebo třídit u chovných slepic.kuřata podle pohlaví.

Zajímalo mě, jakým způsobem se kuřata sexují. Existuje přístroj sexaskop., dále se používá ausexing atd.

Pro zájemce další metody v odkazu.
http://www.chov­prochazka.estran­ky.cz/clanky/dal­si-zajimavosti-a-informace-k-chovu-kraliku-a-drubeze/sexovani-drubeze.html
Doplňuji:
Oprava: patří autosexing.

Další odpovědi
marci1

Určení pohlaví u jednodenních kuřat.

mosoj

Rozpoznávání pohlaví při sexu. Někteří jedinci až při sexu vlastně zjistí jakého jsou pohlaví.
Doplňuji:

Jádrohlod
Já bych řekl že je zlatá !!! I barvy jsou důležité.

suaeda

Ještě dodám, že se také můžeme setkat s výrazem „autosexing“, (toto slovo také hezky zní) kdy se jedinci snadněji vytřídí podle odlišných vnějších znaků. Viz stránka, kterou dodala "annas.

iceT

No mě by taky v prvé řadě napadlo,že sexovat je provozovat sex a ne třídit drůbež…

arygnoc

sexovať
● určovať pohlavie jednodenných kurčiat.
● slangovo milovať sa, vykonávať sexuálny akt.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=se­xova%C5%A5

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=se­xova%C5%A5

anonym

Zkrátka souložit…je to řečeno slušnějším tónem.
Doplňuji:
Tak na tu drůbež jsem myslel taky, ale pochybuju, že v dnešní době by to někdo z mladých pochopil.Toto slovo jsem většinou slyšel od mladých na různých zastávkach hromadné dopravy, jak se mezi sebou baví…VČERA JSEM SI ZASEXOVAL S PĚKNOU BUCHTOU (s manželkou apod.).

Jádrohlod

Když nevíš ,tak nehloupni lidem hlavu. Nebo napiš „myslím si , že " . Je to třídění např. kuřat na slepičky a kohoutky , v době , kdy vypadají všechny stejně. Ale jsou profíci , kteří je perfektně roztřídí. Vlastně rozsexují , tož asi tak.
Doplňuji:
Jo , a to máš "bronz“ !!

anonym

Jistě že víme co znamená sexovat jako odborný výraz. Také je občas třeba ale znát i jiný význam, v němž se tento výraz používá.
Jazyk se neustále vyvíjí a ne vždy to, co platilo podle starých pravidel, platí v dnešní době (a naopak).

štamgast

Sexovat? To říkáme, když naše andulka se začne sebeukájet v kleci tak, že si stoupne pod zvoneček co má v kleci, prohne se a uspokojuje se o něj nebo když se jednou nohou chytí mříží klece, druhou zvonečku a začne třít kloakou o bidýlko.

Swevalty

No přece tohle

– ##### .|||||.
#### \_ |||||||||
##=-[.].] |||||| .
 – #( _\ |||||| >
# __| ||||||| -/
 – _\ / ||||||‚(
( `-‘| .' \
/ \ \/_.-' | | |
/ \____|_) \ \ \
 – |-----.._ ---:..\
______(_____ ) \\_\\____ ,–-.__
 – ,–-"" / / `- . |)_) ‚\ '\
/ " / / .-‘ / \ ‚\
,/ /__/ .‘ ‚\ |
| " " " [____) / '\, /
| " , =_____`-. .-‘_________________,–-""
 – | " " /„/' /\>-' ( <
\ " ",/ / – ( < |\_)
\ ",“,_/,–' |\_)
 – -‚-;.__:-‘ vk/lament/dp

:D
Doplňuji:
Tak nic.. nepodporuje to tu ascii art
http://www.ascii-art.de/ascii/xyz/xxx­.txt

XenieRo

Ahojky, tak jsem si ten simulátor orálního sexu na e-kondomy koupila a jsem nadšená. Určitě doporučuju :) Je to jako real, už není večer bez této slasti :)

XenieRo

Máš někdo zkušenosti se simulátorem orálního sexu z e-kondomy, jo? Já si právě na něj právě dělám zálusk, protože orální sex zbožňuju… jaký to je? Je to jako real?

annas

Doplnění otázky nějak nerozumím.

Dívala jsem se do Slovníku nespisovné češtiny – sexovat = mít pohlavní styk, slang současné mládeže viz německé sexieren t/v.

Sůwa

Podívej se do Slovníku cizích slov, sexovat není české slovo. My slova dohledáváme pro Scrabble a tam většinou nespisovná ( slangová ) nejsou. Navíc Slovník nespisovné češtiny má značné mezery, nazvala bych ho spíš Slovník moravské češtiny.

annas

To mně je jasné, že není české

Ale i arygnoc ho uvádí jako slangové. Ve SNČ je slovní zásoba obecné češtiny. Stále se slova doplňují, v žádném slovníku není zachycená všechna slovní zásoba.

Nevěděla jsem, že jde o Scrabble, ale o význam slova v češtině, který existuje.

Sůwa

Nejde o Scrabble, ale dík tomu jsme se k významu slova dostali. Kuřata tady jaksi netřídíme… 🙂

arygnoc

v kodifikovanom slovníku slovenského jazyka je význam slova sexovať:

sexovať nedok. subšt. súložiť

zdroj: http://slovnik­.juls.savba.sk/?w=se­xovat&c=W910&s­=prefix

význam

sexovať – určovať pohlavie jednodenných kurčiat.

je odborný termín vo veterinárnej praxi (nie slangový výraz).

čo je a čo je nie je slovenské/české slovo – určenie používaného slova z hľadiska spisovnosti je zbytočné, to slovo existuje a používa sa, je v slovníkoch cudzích slov.

bolo by ideálne mať na mnoho cudzích slov slovenský/český ekvivalent, ako má napr. francúzština či maďarčina, ale realita je iná.

neviem, ako to je so scrabble, ale myslím, že používanie cudzích slov je prípustné – a slovo sexovať/sexovat v slovníku cudzích slov JE (s významom odborný termín).