Avatar uživatele
leonessa

Vitamíny a minerály

Můj přítel je teď nemocný a myslí si, že když do sebe nacpe 3× denně po 3tabletách cetebe, pomůže mu to se rychle uzdravit. Co si o tom myslíte? Nemůže se tím předávkovat- myslím vitamínem C? Někde jsem četla, že z toho může mít kopřivku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas před 5083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Greneia

Předávkovat se vitamínem C nemůže, protože organismus dokáže spotřebovat určité množství a přebytek organismus vyloučí (přítel vyčůrá). Kopřivku by měl za předpokladu, že by byl alergický, protože kopřivka značí alergickou reakci.
Doporučte příteli spíše zvýšit obranyschopnost organismu. Snížená imunita je ale otázkou střev, protože střeva = základ pro zdraví. Pokud jsou zdravá střeva, je zdravé tělo. Střeva většinou mají po stěnách plísňové toxiny, čím více jsou střeva zanešena, nepomohou ani vitamíny, protože se přes zanešená střeva nedostanou do organismu.
Pro zvýšení obranyschopnosti a pročištění organismu se neubráním doporučit:
OKG Factor Base – vyvazuje mykotoxiny ze střev a vytváří určitou hradbu proti těmto plísňovým toxinům
OK Omega+ – pomalu, jistě a stabilně „navyšuje“ imunitní systém
OK Alfa+ – regenerace uvnitř organismu, zvýšení obranyschopnosti, vysoce pročišťuje.
Viz zdroj.

Zdroj: greneia-okg.webnode.cz/pro­dukty/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Málče

Vitamínem C se určitě nepředávkuje, ale je zbytečné brát ho v takovém množství, protože se nevyužitý vyloučí močí. Můžu mu poradit užívání kapek-ECHINACEA(na podporu obranyschopnosti organizmu). Může je užívat i preventivně. Mám vyzkoušeno!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal

Vitamin C je jeden z mála vitaminů,kterým se Váš přítel nemůže předávkovat.Něco jiného jsou alergické projevy např.kopřivka.Já bych doporučil ještě užívat vitamin B ,aby si nepřekyselil žaludek a jinak hodně zdraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vyneve

vit. C se šíří lidma, ale jeho prospěšnost se zatím neprokázala.

krom podpůrných čajů a jiných přípravků nesmí zapomenout na klid a pohodu (imunita je velmi ovlivněna i psychickou pohodou) a hlavně přijímat dostatek energie i když mu nechutná-nutit se jíst.
tělo při teplotě spaluje i několikNASOBNĚ více kalorií než normálně a když se člověk nepřecpává-pálí vše a jako první na řadu přicházejí SVALY (ne tuky…).. proto i kdyby byl kulturista..po horečkách klesá množství svalů o několik procent..natož když je obyčejný člověk… a úplně nejhorší, když babička při horečkách nejí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Saurus

Vitamínem C se váš přítel nepředávkuje, a brát 9 tablet cetebe denně je zbytečné, přebytečné množství vitaminu C totiž jeho tělo vyloučí s močí. Spíš bych doporučovala jíst hodně ovoce a zeleniny, a celkově vyváženou stravu. Těžká jídla při nemoci tělo spíš zatěžují, takže doporučuji lehká zdravá jídla. Jeho tělo potřebuje i další vitamíny kromě vit. C. A také posílit imunitu. A klidový režim. Určitě mu to pomůže rychleji se uzdravit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Carol113

Zdravím, já mám odzkoušené přípravky od Reparexu: Diamond Yacca – saponíny, multivitamín atd. Pokud chcete pro rodiče, možná bych vzala tento: https://www.re­parexshop.cz/di­amond-yacca/doctor-sova-diamond-yacca-multivitamin/ . Jak jsem se teď dočetla, tak kromě podpory imunity to pomáhá i na zdravou pokožku, tvorbu kolagenu atd. Nepamatuji si úplně vše, mají to ale hezky napsané na jejich stránkách. Tak přeji hodně zdraví! 🙂

Avatar uživatele
Pajka.111

Já teda nevím jeslti je vhodné do dětí cpát tady ty tabletky plné chemie. Není složením něco šetrnějšího, aby to mělo opravdu nějaký vliv ?

před 1607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kocicinka2

To víte, bude podzim, zima a nemoci se blíží, teda u nás doma už jsou, takže vitamíny takového typu se teď hodí

před 1671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

já právě nic moc nevím, tak se taky koukám na to co je nového, takže uvidím co nakonec najdu

před 1673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

tak na co jste holky ještě přišly? co jste objevily nového? :) nějaké tipy a rady?

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

nezní to vůbec špatně, sice to vůbec neznám, ale mohla bych vyzkoušet. no uvidím ještě na co narazím

před 1705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kocicinka2

Fíha, tak to nevím jestli bude pro chlapa dobré, v čem je rozdíl oproti jiným? přijde mi to teda dosti stejné

před 1708 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

Zkus se podívat Suza na https://www.bi­on3.com/cz_CZ/h­ome.html to by mohlo vyhovovat, jako lepší jsem snad nenašla, takže stoprocentní spokojenost

před 1709 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

prosím vás poradíte někdo nějaké fakt skvělé vitamíny s minerály? Ideálně za rozumnou cenu a tak, však to znáte…

před 1710 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Dobrý den, mám dotaz… Jak to máte s vitamíny pro ženy a pro muže? Chtěla bych letos mamce a taťkovi dát k vánocům vitamíny, tak zkousmám a sleduju, jaké by byly nejvhodnější… Vaše názory?

před 1972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Dobrý den, chtěla bych se zeptat… Nemáte náhodou někdo zkušenosti s tímto vitamíne C https://www.bo­naloka.cz/asta-sorb-c/? Mě to docela zaujalo a budu ráda za vaše zkušenosti.

před 1977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Tak s tímto teda úplně ne, ale docela mě tam zaujaly ty ženské vitamíny https://www.bo­naloka.cz/asta­fem/. Ty obsahují i antioxidant. Tak docela uvažuju, že vezmu tyto…

před 1939 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Může, to víš že může. Pokud je přecitlivělý na vitamín C. Ale já bych v takovém případě spíš doporučila vitamíny pro celkovou imunitu organismu. Super jsou teda Bion 3 Imunity http://www.bi­on3.cz/produk­ty-bion3/#imunity. Ty jsou svým složením nejlepší, co lze koupit.

před 2035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Xenie a je nějaká doporučená doba, po kterou se ten Bion3 má užívat? Jako ptám se proto, zda už teď není pozdě začít ty vitamíny užívat… Jako kvůli účinku.

před 2006 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek