Zuzička05

Vigantol – dáváte ho v zimě víc?

Ahoj. užíváme vigantol od léta. Zajímá mě, jestli ho dáváte přes zimu víc?

Odpovědi
zjentek

Mezi syntetickými a přírodními vitaminy je značný rozdíl, co do účinku a vlivu na organismus všeobecně. Syntetické vitaminy nejsou příliš bezpečné!https://w­ww.google.com/se­arch?q=syntetic­k%C3%A9+vitami­ny&rlz=1C1AOHY_csCZ838CZ­838&oq=syntetic­k%C3%A9+vitami­ny&aqs=chrome­..69i57j0.5729j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Noemi123

Ahoj já dávám přes zimu 2kv. a přes léto 1kv. .. Takhle nám to nastavila doktorka :)
přes zimu užíváme víc, protože míň chodíme ven. Vitamin D se přirozeně čerpá ze sluníčka a přes zimu ho moc není.

mosoj

Pokud se jedná jenom o prevenci, bude asi těch pár kapek stačit. Jinak na to, jestli je v těle dost vitaminu D existuje jednoduchý laboratorní test. Na základě tohoto testu mně zvýšil lékař dávku z 15 kapek na 20 kapek týdně. 15 prý je málo. Což odpovídá cca těm 2kapkám denně.

Ametyst

S vit.D se to nemá přehánět, protože je spojen se vstřebatelností vápníku: předávkováním vit. D může dojít k poruše vstřebávání vápníku. Ve spojení s otázkou, zda vůbec jíme dostatek vápníku, je to tím víc diskutabilní.

nyjono

zjentek, potíž s těmi přírodními je, že česká legislativa umožňuje přidat do výrobku minimální množství přírodní složky a už lze výrobek označit za přírodní.
Většina lidí se v tomto moc neorientuje a jsou odkázáni na info od lékaře nebo prodavačr (záměrně píšu prodavače) v lékárně, kteří doporučí ten výrobek, který je výhodný pro ně prodat.

Ametyst

Pravda. Lékárnám říkám Výdejny léků. 🙂