Avatar uživatele
maarketa

Vigantol u dětí

Dobrý den,mam dotaz,prosím jen mně neukamenujte,sem holt skléroza:-(syn ma 9 měsícu a od narození má brat Vigantol(jako všechny děti) co se stane v případě že cca celkem 2 měsíce ho neměl???Nebo když ho někdo nedava vůbec????Děkuji moc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5214 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

vybráno z diskuse:

já myslím, že to vůbec nevadí, co jsme se bavili s holkami, co bydlí mimo ČR (Anglie, Irsko, Německo), tak u nich Vigantol ani Kanavit nedávají. Ani nic podobného. Já taky občas zapomenu a kdyby jen 3 dny. Navíc, nikdo neví, kolik se toho má vlastně dávat. Mudr. co jsme k němu chodili, než jsme se přestěhovali nám říkal 2 kapky denně, nová Mudra po přestěhování se zhrozila, že dáváme dvě kapky a že se má dávat jen jedna. A jedné holčině z dubňátek její doktorka řekla, že má dávat jednu kapku na kilo váhy dítěte. Když se pak ptala jiné doktorky, tak ta řekla, že ho mohla převitamínovat, že se má dávat jedna kapka denně. Tak takhle je to s Vigantolem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Není to taková katastrofa. Doporučuji začít dávat teď alespoň do toho roka, ale ty zapomenuté dva měsíce bych neřešila.

To Kenyrts: Irsko a Británie nejsou v těhle věcech zrovna pokročilé státy, takže ty bych v otázkách péče o děti vůbec neuváděla jako nějaký zářný příklad.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Broukk

Určitě je lepší snažit se na to myslet, párkrát se nic nestane ale z dlouhodobého hlediska to má význam, u nás je to už součást „rituálu“ takže nám už se daří nezapomínat 😁 Vigantol by se obecně užívat měl do roku než zaroste fontanela a aby dobře rostly kosti, u dětí narozených v zimě ještě spíš protože ty ten vitamín D nemají opravdu vůbec kde získat

před 2943 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
osmanek

ja myslim ze to po takove dobe muze trochu hlavne ovlivnit imunitu a treba fontanelku a kosti-skrz krivici. jinak na to nezapominejte i treba pulku kapicky by mu stacila. nam lekarna doporucila kapicky dve a obcas si kapnu i ja abych neonemocnela

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek