Lurius

Viděli jste někdy v lese sovu?

Nejlepší odpověď
www

Ano a nejen v lese 😉
Jsou druhy, které dokonce vyhledávají lidská stavení (kůlny,kostely..), jiné se vyskytují v parcích, v blízkosti lesa i na sídlištích 🙂
Častěji jsou ale slyšet, než vidět. Ještě častěji můžeš najít jejich vývržky.
Zkušenost
Doplňuji:
Pár set metrů od baráku máme celou menší kolonii kalousů ušatých mezi opuštěnými zahradami. Moc lidí ale o nich neví (vím jen o dvou ornitolozích) a přece jsou tak blízko! 😁

Další odpovědi
anonym

Jistěže – stačí se v lese nechovat jako ´bůvol´ a koukat se okolo sebe, není problém potkat žádné u nás žijící zvíře (až na pár výjimek, jako je třeba rys).

zzzzz

V lese ne, ale jednou nám v noci seděla u terasy:-))

beer

Jistěže a také nejen v lese.
Ono to chce v těchto věcech hlavně chovat se tiše, ale především – cosi málo znát a umět se koukat ))
Například zmíněnou lokalitu poblíž Brna pravděpodobně rovněž znám, jenže třeba kalousové jsou vidět ve dne díky svému zbarvení a nehybnosti jako suché pahýly a jen zkušený pozorovatel po bližším prozkoumání uvidí sovy, třeba hned několik. Jiné sovy zase vypadají při sezení jako ztlustlý podklad, atd.
Tedy znovu – studovat jejich chování a umět se ve dne dívat. V noci toho moc nevidíš, pouze náhodou se zcela neslyšně zjeví přímo u tebe..

marci1

V lese ne, ale jednou mi seděla na parapetu okna. 🙂