ahold

Viděli jste film Vyšší princip?

Tam za přimalování knírů Heydrichovi rovnou viníky popravili.„Ne­zaujatou“ soudkyni p. Langrovou na tu podobnost asi nikdo neupozornil.

Nejlepší odpověď
Drap

Viděl, za mých mladých let jsme na něj šlo dvakrát se školou. Paní soudkyně jistě film zná, a pokud ne stejně by asi dala nejraději stejný trest, ale dobře věděla, že by jí to neprošlo. / Nakonec, trest smrti jsme již dávno zrušili. A taky asi dobře, protože celá vláda by měla být souzena za vlastizradu a za to trest smrti byl.

Další odpovědi
led

V prípade Vyššieho princípu sa zosmiešnenie predstaviteľa štátneho zriadenia sa trestalo trestom smrti, v prípade poľahčujúcich okolností koncentračný tábor. Preto napríklad pán profesor sa svojim výrokom dopustil vlastizrady v zmysle vtedajších zákonov s najvyšším trestom – trest smrti.
Súčasné trestné právo výrok trest smrti nepozná. Aj vtedy aj dnes musí sudca postupovať podľa platných zákonov.