qidal

Viděl jsem nějaký druh sovy – Severní Čechy?

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli je výskyt nějakého druhu sovy na sídlišti vzácný nebo ne. Nevím co za druh to bylo, výška cca 20 cm. Překvapilo mě že se moc nebála, na zábradlí seděla asi minutu než uletěla a já byl od ní tak 5 metrů. Díky za odpověď.
Doplňuji:
Koukal jsem na obrázky na googlu, a sýček je nejpodobnější 🙂 díky

Odpovědi
anonym

Přesnější popis by nebyl?
😉
Podle velikosti bych řekl – sýček. Objevuje se i na sídlištích (i jinde v blízkosti lidí) a moc se „nebojí“. Jen – začíná být docela vzácný.
Doplňuji:
http://www.roz­hlas.cz/hlas/so­vy/_zprava/sy­cek-obecny--12258

marci1

Pravděpodobně to byl sýček. Taky mi „čučel“ na parapetu v pokoji. 🙂

anonym

Není zač – ´pozdravuj´ ho…
😉