Vi nekdo neco

o Spanelske valce.Kdy asi probehla a jak dlouho?Spojuje se s 2 svetovou?Dik

Nejlepší odpověď
annas

Máte na mysli tuto válku? Španělská občanská válka (červenec 1936 – duben 1939) patří k nejkrvavějším, ale i nejnepřehled­nějším konfliktům 20. století, zároveň jde o válku která na velmi dlouhou dobu hluboce rozdělila nejen španělskou společnost. Vypukla v momentě, kdy proti demokraticky zvolené republikánské vládě vojensky vystoupila armáda pod vedením generála Francisca Franca.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0pan­%C4%9Blsk%C3%A1_ob%C4%8D­ansk%C3%A1_v%C­3%A1lka