Lejno

Veverky utoci

Karel pozoroval veverky na zahradce kde byly tri stromy: smrk
buk,jedle.Veverky sedely v klidu takze je slo spocitat a bylo jich 34.Kdyz preskakalo 7 veverek ze smrku na buk bylo jich na buku stejne jako na obou dvou jehlicnanech dohromady,pak preskakalo 5 veverek z jedle na buk v tu chvili bylo na jedli stejne veverek jako na smrku.Na buku jich pote bylo 2× tolikco na jedli zezacatku. Kolik veverek sedelo puvodne na kazdem ze stromu?

Nejlepší odpověď
Drap

Domácí úkoly, se zde neřeší