Savier

Věříte na znamení zvěrokruhu?

Otázka zní jasně.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ano

ANO i NE. ;)
Dáí se říct, že i obecná charakteristika „klasických“ horoskopů sedí (a co je zajímavější i její varianty v jiných horskopech). Když vidím blížence, je vidět že je to složitá osoba, proměnlivá, docela nestálá, „se dvěma osobnostmi“, extrovertní, společenská, „do větru“,. Když vidím kozoroha, je to většinou tichý introvert, samotář, pracant, ctižádostivý, melancholik, „do země“; atd.. A zrovna tohle prostě není Forerův efekt (atd). Typický extrovert si prostě neřekne, že na něj sedí introvertní charakteristika, stejnětak introvert nebude souhlasit s tím, že je mu dobře se společnosti atd.

  1. Věřím, když se mi to hodí. :D Pokud jsou tam napsané nějaké nepřejícné blbosti, tak nevěřím. :D
  2. Existence determinace je zřejmá, vše – a to naprosto vše do posledního detailu – má nějaký význam a vzájemně se ovlivňuje. Tak i postavení Slunce (respektive Země vůči Slunci) Měsíce, planet, hvězd při narození atd atd. bude mít svůj vliv.
  3. Věřím na nadpřirozeno, včetně jasnozřivosti a věštění. Astrologii měla snad každá (velká) kultura a civilizace – kdyby jen Řekové, ale i takoví frajeři, velcí matematici a mistři všeho jako Babyloňané (a Egypťané a jiní) – od kterých Řekové často kopírovali.
  4. Nevěřím ale lidem a zejména šarlatánům nebo pomatencům. A to je většina lidí, hlavně ezo-pošuků. Buď šikovně (nebo uboze) užívají psychologii, sugesci, triky a jiné klamání nebo jsou to velcí amatéři nebo tomu věří, ale jsou to prostě blázni, co nic neumí. Neříkám, že všichni (jen většina). :D

Další odpovědi
Drap

Ano

Špatná anketa, chyb jiná možnost.
Otázka neni vůbec jasná. To si myslíš jen ty., Na znamení zvěrokruhu neni třeba věřit, ty jsou přesné dána kalendářem a pohybem planet. Na ty samozřejmě věřím, je to všeobecně uznávaná pravda. Ovšem na vlastnosti lidí ze zvěrokruhu odvozených už věřím velmi málo, nebo vůbec ne.

Ametyst

Ano

Prostě to sedí.

quentos

Ano

Znám tolik případů, kde ta charakteristka přesně sedí, že to nemůže být náhoda. Ještě přesnější než evropský horoskop je čínský.

GM

Ano

Ale nevěřím horoskopům publikovaným v časopisech a na internetu. Nativní horoskop vypracovaný kapacitou Pavlem Turnovským ni sedí úplně přesně, ovšem je třeba si uvědomit, že asi 1/3 až 1/4 osudu můžeme ovlivnit svou vůlí, horoskop nás vede.

Filip84

Ne

Ne, otázka nezní jasně, protože „znamení zvěrokruhu“ není bůh, nebo Satan, nebo něco podobného, co nikdy nikdo neviděl, ale v co někteří věří, eo ipso, není to domněnka stricto sensu.

My víme, že – ku příkladu – fasis Měsíce mají vliv na příliv vody. Arciť to není vědecky potvrzeno, je spousta lidí, co jsou tzv. meteosensitivní, počasí, ale právě i cykly Měsíce atp., mají vliv na jejich psychiku. Psi, nebo zejména vlci, vyjí na měsíc jinak právě v době ouplňku.

Jinými slovy, je nějaká typová pravděpodobnost, že to, kdy se člověk narodil, může mít nějaký typový dopad na jeho osobnost, psychiku atp. Může to být způsobeno postavením hvězd, fasis Měsíce, Slunce, nebo něčím úplně jiným, co my neznáme, ale my to ani znát nepotřebujeme, protože my nemusíme u všeho vědět „proč?“, pořád, jak malé děti, nebo JyrkaF🤪: „Proč? A proč? A proč to dělají?“, nepotřebujeme. Bohatě nám stačí vědět, že ano. 🤷‍♀️

Jedna věc je odpověď na otázku, mohou-li mít nějaké vesmírné fasis něčeho, postavení něčeho (vždyť o tom víme kulový hovno, jako, máme problém doletět na Mars, jo, a že do toho čumíme velikou brýlí neznamená, že vidíme realitu, ale ani, že nevidíme – prostě víme úplný hovno! 🤷‍♀️) vliv na psychiku člověka, osobnost atp., tak jako v sumě, takové, řekněme, predisposice, které budou u někoho silnější, u někoho slabší, druhá věc je „věštění budoucnosti“ skrze, zase, nějaké fasis něčeho, postavení něčeho atp.

To je, přirozeně, nesmysl, protože budoucnost neexistuje. Ano, když se vyznáš obecně ve společenských vědách, tak pro tebe není problém někomu „předpovědět“ budoucnost. Protože když si uděláš psychologickou profilaci průměrného člověka, tak lze s vysokou mírou pravděpodobnosti predikovat, jak se zachová, v tom nebo onom případě. A když ještě, do toho, znáš, co ho čeká a nemine, protože si to pod sebe nasral, no a ono ho to dohání, že, tak opravdu pro chudé duchem budeš působit jako věštec. No, a když si k tomu ještě přidáš znalosti tady těchto věcí, jak na které typy lidí působí ouplněk & nov, nebo co já vím co ještě, tak to, přirozeně, umožní Tvé predikce ještě zpřesnit.

Ale to je celý příběh!

Protože prase nevěří, kůň taky nevěří, a věř nebo ne, když jsi se narodil, tak jsi nevěřil. Jo, to až časem začnou člověka zajímat takové pakoniny, jako proč nemůže létat a sokol může. Jde mu to racionálně vysvětlit, že je za tím sílozpyt, že sokol má duté kosti, jedno s druhým. No jo, jenže toho se nenažereš, pokud máš lachtaní nemoc, a pokud nejsi zrovna učitelem sílozpytu v koncentračním táboře. Takže to zaobalíš do mlhy „tajemna“. Stejně, jako Friedrich Nietzsche (der Wille zur Macht) nesnáším tajemno, protože je to ztráta času, promarněné snahy. No, ano, ale lenoši tajemno milují, a čím tajemnější a nadpodstatnější je vysvětlení, tím je pro ně důvěryhodnější. No a od toho už je jenom krok k absolutně bisarním otázkám, jako jestli existuje bůh, který se o nás stará (kurwa, hledá kuna boha, nebo prase bradavičnaté!?), nebo jestli byl svět stvořen (k čemu to potřebuje vědět, jako, to je snad úplně jedno, ne?). No, a na tom se spousta (svatých) parasitů přiživuje.

Takže, ano, na tom, že postavení hvězd může mít vliv na něco, se zdá, že něco je. V absolutní rovině je to možné, jako nemožné, naprosto stejně pravděpodobně, ale reálně se zdá být pravděpodobnější, že to tak je. Ale nic víc, ony predisposice jsou stejně jenom o tom, jak jich ne/využiješ, a nebo jak se jim ne/postavíš, nic víc neznamenají.

Víra je lidský konstrukt na oblbování lidí, aby se zabývali pakoninama, nesmysly, trávili čas v illusích a tajemnu. Proto Ti nemohu odpovědět ano, protože víru odmítám jako celek, jako nebezpečný konstrukt. Jinými slovy, nikdy nevěřím, je to mimo můj svět, jako nevěří myš, třeba.

Hlada

Ano

Jsem nekompromisně přesvědčený o tom, že každému znamení odpovídají určité povahové rysy. Vysvětluji si to rychlým vývojem dítěte v prvním roce v souvislosti s ročním obdobím. Zásadně ale odmítám horoskopy a předpovídání budoucnosti.

Lotr2008

Ne

Nevěřím hloupostem.

elkon

Ne

Je to hlavně pro ty, kteří se nechají snadno zmanipulovat.

paul1

Ne

Ono se zdá, že charakteristika a předpovědi se hodí na jednotlivé znamení, ale ony jsou psány
dost všeobecně a každý si tam něco, co se na něho hodí, najde.

Rokio

Ne

Není to vědecky podložené. Je to esoterika.

Kajoch

Ano

zjentek

Ano

Co je to za otázku? Zda existují? No tak jistě, že existují. Kdyby neexistovala, nemohl bys takovou otázku položit, jaksi.

Dochy

Ano

Jasně. Věřím tomu, že znamení zvěrokruhu existují.
Jen k horoskopům jsem poněkud skeptický 😉