Zlatý

Věříte na pověry a kouzla? Mají určité předměty svou moc?

Dotkli jste se někdy nějaké kouzelné věci a kde? Fungovalo to nebo je to jen mýtus?
Proč takové pověry jsou?

http://www.novinky.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jen doplním. František je ve Františkových L8zních.
Socha malého chlapce s rybou je symbolem Františkových Lázní. Původně parková plastika z roku 1924 od františkolázeňského sochaře Adolfa Mayerla byla přenesena po válce před Společenský dům, kde se s ní s oblibou fotografovaly pacientky.
Lázeňský fotograf pan Škarda pro zvýšení popularity Františka vymyslel jednu z nejmilejších legend v Čechách – podle ní každá pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy otěhotní.

Dnes je originál Františka v městském muzeu a jeho stejně navštěvovaná napodobenina před Společenským domem.

Další odpovědi:

Bronzový

Mám ráda záhady a tajemna a ráda věřím na štěstí v různé podobě.Pokaždé na Karlově mostě pohladím J.Nepomuckého,ale těžko posoudit,zda to funguje.Mám třeba prstýnek,který nikdy nesundavám,je jen z ch.oceli,ale právě díky tomu,že jsem ho měla jsem pravděpodobně nepřišla o prst.Taky mě třeba přitahuje hrad Houska,jezdím tam každý rok.Prostě mám svoje kouzelné věci i místa.Vždycky může být líp,ale taky hůř.Kdo chce,štěstí si najde všude.

Zdroj: Čemu taky dneska věřit?

Zlatý

Ano ve Františkových lázních jsem byla a pindíka jsem se dotkla, děti mám, tak na tom něco bude :o)

Zlatý

Tak jsem se koukla na odkaz a z 10-ti míst, která tam jsou uvedena, jsem byla jen na č. 3. - Socha svatého Jana Nepomuckého; Praha - Česká republika. Této sochy jsem se dotkla, tak snad se štěstí usměje :o)))

Bronzový

Ahoj, Míro,
nevím, třeba v Mariánkách sahají ženské na pindíka nějakému Františkovi, nebo komu, a věří, že se jím podaří otěhotnět, ale nevím, nevím, jestli to funguje....! :-DDDD
Doplňuji:
Já se nedotkla a děti taky mám....
:-))))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.