zjentek

Věřili byste tomu, jakou vedlejší spotřebu ve skutečnosti člověk má?

Čas od času narazím na čísla, kterým se dá jen stěží uvěřit>>>https:­//www.zoo-ostrava.cz/cz/zo­o/novinky/2566-den-mori-a-oceanu-v-zoo/

"Ryby jsou nejprodávanější komoditou na světě hned po čaji, kávě, banánech a cukru.

Ročně je vyhozeno 72 milionů tun nechtěných vedlejších úlovků.

5 kg krevet = až 100 kg vedlejších úlovků (organismů mořského dna)!" );

(Zdroj výše.)

Ad Filip84: Filip, dej si čaj a uklidni se>>>https://­www.nasypanej­.cz/maca/

Nejlepší odpověď
paul1

To je jeden z důvodů, proč se říká, že člověk je škodná.

Další odpovědi
Filip84

Tys se byl podívat „za kulturou“ = v ZOO Ostrava!!!, tam jsi viděl bobra a kozy, to Tě rozrušilo, teďka do toho to teplo, a k tomu jsi si tam přečetl „chytrou knihu“?

Prakticky celá Asie, čítajíc v to KLDR, Korejskou republiku, Japonsko, Malajsii, Siam, Nam Viet, velkou část lidově demokratické Číny, Čínskou republiku, Spolkovou republiku Myanmar, Indii, Pákistán a RF, konsumuje typově mnohem větší množství ryb, než je tomu u nás; Japonci mají na rybí kuchyni postavenu prakticky celou kuchyni, vychází to z tradice zen Buddhismu, a z nařízení shogunů, které de facto zakazovalo pojídat suchozemská zvířata, s výjimkou bažanta (proč zrovna bažant, fakt nevím). Korejci, Vietové, Siamci a Malajci mají kuchyni vysloveně postavenou převážně na „potvorách z moře vytažených“. New England, Australské společenství, Spojené Království, Irsko konsumují velké množství ryb.

Aby se uspokojily požadavky obecenstva, tak to fakt nejde, jak když vidíš, jak na dovolené v Království Dalmatském Srečko Pičurin nastartuje pramici, silou vůle se s ní doplaví za přístav, nahodí tam síťku, vytáhne tři ryby, jednou nakrmí kočky a dvěma sebe a svou rodinu. To loví velké lodě, táhnou ohromné sítě, a ta asi není moc překvapivé, že se v těch sítích najde i „různá vybraná společnost“, ne? 72 Mt nic není, za rok, vážně! 🙂