Dismas

Věděli jste, že je možné být Žid a křesťan zároveň?

Je to tak, proč by také národ Židů (neplést s vyznavači judaismu-židy s malým ž) nesměl vyznávat křesťanství.

Nejlepší odpověď
UltraFan

Může být, protože Židé jsou dá se řící obyvatelé Izraele a možná ještě Palestiny (tím si nejsem jist). Každopádně v Izraeli není povinnost být žid, i když 75% populace židé jsou.

PS. Irisa – Hebrejci = Židé. Hebrejci je starší označení pro obyvatele Izraele.

Další odpovědi
Kelt

A co je na tom divného? Arabové mohou být také křesťané, budhisté, mormoni a jiní. A proč by nemohli být i Židé? Křesťanství, islám a judaismus, šintoismus, budhismus jsou náboženství, národnost je něco jiného. Víru si člověk může zvolit.

Kepler

No a proč ne? Obě sekty vycházejí ze Starého zákona. A rozmnožují se další sekty, všechny hlásají dobro a všechny ve jménu dobra zabíjejí bližní své… to jsi nevěděl?

da ny

Samozřejmě, že věděli 🙂.

Irisa

Nejsou obyvatelé Izraele Hebrejci?

anonym

politika, dogma, ortodoxie…

http://www.nwo­o.org/2015/12/30­/cirkev-satanova-slavnostne-kona-prvni-statem-schvalenou-slavnostni-ceremonii-na-michiganskem-kapitolu/

anonym

Někteří psychopati vyznávají několik vír najednou…