Věděl by někdo

Jak,z čeho se vypěstuje meloun, který nemá pecky?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Jak vypěstovat vlastní sladký meloun?

  • V druhé polovině dubna si předpěstujte sazenic ze semen.
  • Koncem května je vysazujte na osluněný venkovní záhon s výživnou půdou.
  • Před chladem zde mladé sazenice dočasně chraňte fólií, netkanou textilií nebo poklopy – zvláště v chladnějších oblastech. Již teploty pod 10°C zpomalují vývoj rostlin.
  • Výhodné je vysazení do otvorů mulčovací fólie, která udržuje teplo a dobrou strukturu půdy, navíc zabraňuje případnému zahnívání zrajících plodů, ležících na zemi.
  • Jen některé odrůdy vytvářejí i květy oboupohlavní. K vývoji plodů je vždy nutné opylení hmyzem. Většina odrůd cukrového melounu je jednodomá, to znamená, že vytváří oddělené samčí a samičí květy na téže rostlině.
  • Ranější sklizně než na venkovním záhonu se dočkáte v pařeništi, ve fóliovníku nebo ve skleníku, při zahájení kvetení však do nich musíte umožnit přístup opylujícímu hmyzu.
  • Koncem léta odstraňte plody, které nemají šanci dorůst a dozrát. Pokud je sklidíte nedozrálé, do plné zralosti nedojdou.

MELOUN BEZ JADER

Zkřížením rostliny obsahující standardní dvě sady chromozomů s rostlinou, která má čtyři sady chromozomů, lze získat plod, který produkuje semínka a má tři řady chromozomů. Z jeho semínek vyrostou vodní melouny bez jader. Pěstují se na polích spolu s melouny, které jadérka mají. K poli se přistavují včelí úly, protože bez opylování křížem by melouny bez jadérek neměly plody. Kladem je, že tento postup nevyužívá genovou modifikaci.

Další odpovědi
Brčko

Podívej se server pěstitelů melounů a se to určitě dočteš!